02. 04. 2020 15:33 | BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

Prokurátor dal návrh na väzbu dvoch zadržaných z akcie Dobytkár

Obaja boli vysokopostavení štátni úradníci v rezorte pôdohospodárstva.

Zásah NAKA v Rusovciach.
Zásah NAKA v Rusovciach. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
Zásah NAKA v akcii Dobytkár.
Zásah NAKA v akcii Dobytkár.
Zaistené umelecké diela v akcii Dobytkár.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica (ŠTS) návrh na väzobné stíhanie dvoch osôb zadržaných v stredu (1. 4.) v rámci policajnej akcie Dobytkár.

"Prokurátor ÚŠP podal dnes na ŠTS pre prípravné konanie v Banskej Bystrici návrh na vzatie do väzby na Ľubomíra Partika a Mareka Kodadu z dôvodu kolúznej väzby," uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

V prípade Ľubomíra Partika ide o bývalého vysokopostaveného člena Pôdohospodárskej platobnej agentúry, Marek Kodada je zase bývalý riaditeľ rezortnej sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva.

NAKA v stredu zasahovala v Bratislavskom kraji v prípade rozsiahlej korupcie. Zadržala dve osoby v rámci pokračovania akcie Dobytkár. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Senát Najvyššieho súdu v marci potvrdil väzobné stíhanie obvinených právnikov Milana K. a Ľubomíra K. a veterinára Ľubomíra K., ktorí sú obvinení z prijímania úplatku a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry, informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Troch väzobne stíhaných a ďalšie osoby zadržala začiatkom marca NAKA v rámci akcie s názvom Dobytkár. Počas akcie vtedy zadržala deväť osôb, hotovosť vo výške 100-tisíc eur a obrazy v hodnote 800-tisíc eur.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce