04. 04. 2020 11:08 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Rudolf Vaský skončil vo väzbe, porušil zákaz

NAKA ho zadržala po tom, čo nerešpektoval nariadenie súdu.

Rudolf Vaský a Martin Daňo.
Rudolf Vaský a Martin Daňo. Foto: YouTube

Youtubera Rudolfa Vaského poslal sudca Okresného súdu Bratislava I. do väzby. Rozhodol tak na neverejnom zasadnutí v Justičnom paláci.

"Sudca pre prípravné konanie OS Bratislava I o návrhu OP Bratislava I rozhodol tak, že vzal obv. R. V. do väzby z dôvodu tzv. preventívnej väzby, t. j. dôvodnej obavy, žeby mohol pokračovať v trestnej činnosti," povedal hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Obvinený podal sťažnosť, o ktorej bude po doručení rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

NAKA Rudolfa Vaského zadržala po tom, čo nerešpektoval nariadenie súdu. Jeho spoluobvinený, Martin Daňo, ho vystríhal, aby to nerobil. Informoval o tom Denník N. On podmienky dodržiava.

No a práve Daňo údajne mal policajtov na Vaského konanie upozorniť. Daňo však popiera, že by to spravil. Na sociálnej sieti informuje, že "konali na podnet iných osôb." Jeho vyšetrujú na slobode.

Rudolf Vaský je obvinený z výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách.

Vo väzbe už bol. Dostal sa z nej za prísnych podmienok, ktoré porušil. Súd mu totiž zakázal uverejňovať príspevky vo forme obrazových, zvukových a obrazovozvukových diel, či sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať.

Vaský si ale od kamery pokoj nedal aj napriek zákazu. S technikou v ruke bol medzi novinármi napríklad aj počas rozhodovania o väzbe pre sudkyne z Kočnerovej Threeemy.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce