06. 04. 2020 17:15 | BRATISLAVA/TASR

Po odvolaní Hlinkovej povedie štátnu Všeobecnú zdravotnú poisťovňu Vladimír Turček

Ministerstvo zdravotníctva zároveň vyhlásilo výberové konanie na nového šéfa.

Ilustračná foto.
Ilustračná foto. Foto: TASR - František Iván

Štátnu Všeobecnú zdravotnú poisťovňu (VšZP) vedie od 2. apríla Vladimír Turček. Jeho menovanie za predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa potvrdil minister zdravotníctva Marek Krajčí v rozhovore pre Aktuality.sk. Informáciu už na svojom webe zverejnila aj štátna poisťovňa.

Turček po nástupe do funkcie poukázal na potrebu dofinancovania zdravotníctva. „O potrebe dofinancovania rezortu zdravotníctva dnes už asi nikto nepochybuje. My ju pociťujeme veľmi intenzívne, pretože práve na nás sa so svojimi požiadavkami obracajú lekári, nemocnice, pacienti," skonštatoval.

Priblížil, že VšZP v súčasnosti zavádza do praxe novú legislatívu o odklade zdravotných odvodov, ktorá bude mať za následok výpadok v príjmoch poisťovne, čo znásobí potrebu dofinancovania rezortu, avizovanú Inštitútom zdravotnej politiky ešte pred pandémiou nového koronavírusu.

Turček, ktorý vo VšZP pôsobí od roku 2016, naposledy ako podpredseda predstavenstva, ju má viesť do výsledkov riadneho výberového konania. Ministerstvo zdravotníctva v pondelok vyhlásilo výberové konanie na nového šéfa štátnej poisťovne, ktorá je najväčšou na Slovensku, aj troch členov jej predstavenstva. Uchádzači sa môžu prihlásiť do 14. apríla.

Šéf rezortu koncom marca odvolal generálnu riaditeľku VšZP Ľubicu Hlinkovú. Ministerstvo vtedy avizovalo, že riadením poisťovne bude až do výsledku riadneho výberového konania poverený jeden z členov predstavenstva poisťovne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce