08. 04. 2020 19:56 | JELŠAVA/TV Markíza

Primátor Jelšavy je bezradný. Ľudia odmietajú nosiť rúška a ísť do karantény

Rady si nevie dať najmä s asociálmi i obyvateľmi, ktorí poprichádzali z Nemecka či Talianska.

Primátor Jelšavy Milan Kolesár.
Primátor Jelšavy Milan Kolesár. Foto: TV Markíza

Primátor Jelšavy je bezradný. Obyvatelia nerešpektujú nosenie rúšok na verejnosti a tí, čo poprichádzali zo zahraničia ani povinnú karanténu. Ak to tak podľa neho pôjde ďalej, obáva sa najhoršieho.

Milan Kolesár musí ľudí, ktorých stretne v meste, na nosenie rúšok upozorňovať aj krikom. „Kohokoľvek stretnem, upozorňujem. Robia to naši členovia miestnej občianskej poriadkovej služby. Musím povedať, že nám absentuje v pomoci troška štátna polícia. V posledných dňoch ich v meste nevidím," posťažoval si šéf jelšavskej radnice.

Rady si nevie dať najmä s asociálmi či občanmi, ktorí poprichádzali z Nemecka či Talianska. „Ľudia ich videli po meste, tak mi to nahlásili. Potom som to nahlásil zase na orgány, ktoré som predpokladal, že by to mali vedieť. Myslím hygienu a políciu a ÚVZ mi posunuli, že to má riešiť polícia. A takto systém tu nejako nefunguje," tvrdí Kolesár.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza
 

Do boja proti koronavírusu nasadil aj dobrovoľného hasiča, ktorý každý tretí deň dezinfikuje mesto. Dobrovoľný hasič Ladislav Horváth, ktorý dezinfikuje lavičky tiež tvrdí, že niektorí ľudia si nedajú povedať. „ Ako keby ste hádzali hrach o stenu," povedal nám.

Primátor si myslí, že ak sa začne šíriť nákaza v Jelšave, pri tak náročnom zložení obyvateľstva ako je v meste, bude to problém. Je presvedčený, že dohováranie či osveta na týchto obyvateľov neplatí. Niektorých už stihli aj otestovať a dúfajú, že testy na koronavírus budú negatívne.

Reportáž spracovali Marián Ujházy a Veronika Bozdošová.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk


VIAC Z Domáce