07. 04. 2020 19:00 | HORNÁ POTÔŇ/TV Markíza

Brat zabil brata. Uštedril mu desiatky bodných rán do hrude a chrbta

Ľudovíta údajne len nedávno prepustili z liečenia v Pezinku.

Vchod do bytu, kde sa odohrala bratovražda.
Vchod do bytu, kde sa odohrala bratovražda. Foto: TV Markíza

Kriminalisti na západnom Slovensku vyšetrujú brutálny incident. V obci Horná Potôň, neďaleko Dunajskej Stredy, mladší brat zabil staršieho. Zo sveta ho zniesol desiatkami bodných rán.

Medzi oboma sa strhla ostrá hádka a o pár sekúnd bolo počuť z bytu na treťom poschodí veľký krik. Vtedy 63-ročný Ľudovít kuchynským nožom napadol o rok staršieho brata Alexandra. Údajne ho usmrtil až desiatimi ranami do hrude a chrbta.

Miestni sú prekvapení z toho, čo sa stalo. Vedeli, že bratia , ktorí žili spou, holdujú alkoholu. No toto nečakali. Jeden bol slobodný mládenec, druhý rozvedený. Ľudovíta, ktorý mal zabiť Alexandra (†64), údajne len nedávno prepustili z liečenia v Pezinku. Vraj brata pred časom už pichol nožnicami.

„Polícia vyšetruje incident ako zločin zabitia. Právna kvalifikácia sa môže zmeniť po vykonaní všetkých úkonov," povedala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Policajti podozrivého 63-ročného muža zo zabitia brata zadržali. Do rozhodnutia súdu zostane v cele policajného zaistenia.

Nakrúcal reportér Roman Ruttkay.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  


VIAC Z Domáce