09. 04. 2020 14:19 | BRATISLAVA/TASR

Podľa Rašiho by mali Matoviča trestne stíhať. Ten to považuje za absurdné

Dôvodom by malo byť neskoré vyhlásenie karantény osád pri Krompachoch.

Richard Raši.
Richard Raši. Foto: TASR

Poslanec Národnej rady (NR) SR Richard Raši (Smer-SD) tvrdí, že premiér Igor Matovič (OĽANO) by mal byť trestne stíhaný za ohrozenie zdravia občanov pre neskoré vyhlásenie karantény osád pri Krompachoch.

Matovič reagoval tým, že chybu spravila už bývalá vláda Smeru-SD a súčasný kabinet konal okamžite po preverení situácie. Rašiho označil za blázna a jeho stanovisko za absurdné.

Raši zdôraznil, že karanténa mala byť v osadách vyhlásená okamžite. Podotkol, že zásadné informácie o nákaze mal premiér zrejme už v utorok (7. 4.), pričom karanténu vyhlásil až vo štvrtok (8. 4.) večer.

Uviedol, že v tejto veci mal prokurátor začať konať ex offo. Poukázal pri tom na trestný zákon. "Všetci, čo mali konať a nekonali, a premiér sám na prvom mieste, ohrozovali zdravie a životy Krompašanov," dodal na sociálnej sieti s tým, že pre Matoviča by malo byť prvoradé zdravie obyvateľov, nie politický marketing.

Matovič reagoval tým, že ešte expremiér Peter Pellegrini a exministerka vnútra Denisa Saková (obaja Smer-SD) rozhodli, že Rómov, vracajúcich sa z ohnísk nákazy v Európy, nemusia testovať a že nemusia isť do štátnej karantény. Za ten čas podľa jeho slov mohli nakaziť množstvo ďalších ľudí.

"My sme ich odhalili, okamžite sme zaviedli karanténu a blázon Raši obviňuje nás a nie páchateľov verejného ohrozenia zdravia - Pellegriniho a Sakovú. Absurdné," uviedol.

Čítajte viac: Policajné pásky, policajti, vojaci. V osadách na Spiši je v karanténe vyše šesťtisíc ľudí

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce