10. 04. 2020 11:59 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Veľkonočné sviatky budú krásne, po nich sa prudko ochladí

Niekde to bude aj o 11 stupňov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/DPA

Začali sa štvordňové veľkonočné sviatky, ktoré budú krásne a slnečné. Teploty by mala atakovať až letné teploty, no potom sa prudko ochladí. Podľa predpovede SHMÚ to môže byť niekde aj o 11 stupňov.

Na Bielu sobotu (11. 4.) má byť cez deň od 17 do 22 stupňov, na severe bude o päť stupňov menej. Má byť jasno až polojasno.

Počasie na Veľkonočnú nedeľu (12. 4.) bude veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 19 až 24 stupňov a bude fúkať slabý vietor.

Veľkonočný pondelok (13. 4.) bude posledný krásny teplý deň. Meteorológovia predpokladajú najvyššie denné teploty od 20 do 25, na Kysuciach, Orave a pod Tatrami miestami bude 18 stupňov. Počasie sa však začne meniť. Cez deň bude postupne od západu pribúdať oblačnosť a neskôr na severe má byť dážď, prehánky a ojedinele aj búrky.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: AP Photo/Martha Mendoza
 

Tie budú pretrvávať aj utorok (14. 4.). Výrazne sa ochladí a bude poriadne veterno. Najvyššia denná teplota sa má pohybovať v rozpätí 6 až 11, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši budú iba štyri stupne.

V stredu (15. 5.) sa trošku oteplí. Cez deň má byť 9 až 14, na Kysuciach, Orave a pod Tatrami okolo sedem stupňov.

A to by mali byť posledné dni nízkych teplôt, pretože sa má výrazne otepliť. SHMÚ podľa dlhodobej predpovede očakáva zmenu vo štvrtok (16. 4.), teploty by mali byť od 15 do 21 stupňov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce