10. 04. 2020 19:51 | PREŠOV/TV Markíza

Prvé, čo z auta vypadlo, bola vodka a pivo. Vodič s dvoma promile mal orignálnu výhovorku

Pri havárii si to, našťastie, odnieslo iba služobné auto. Vodič ledva stál na nohách.

Opitý Prešovčan, ktorý nafúkal viac ako dve promile a porušil zákaz.
Opitý Prešovčan, ktorý nafúkal viac ako dve promile a porušil zákaz. Foto: TV Markíza

Opil sa a porušil zákaz vychádzania, lebo to už doma s manželkou nevedel vydržať. Prešovčn (47) sa vo štvrtok (9. 4.) večer s autom prevrátil na stred cesty. Nafúkal viac než dve promile.

Auto v zákrute vyletelo na zvodidlá a prevrátilo sa na bok. Prvé, čo z neho vypadlo, bola fľaša vodky a plechovka piva. Vodič zostal uväznený vnútri. Vytiahli ho až privolaní policajti a ledva stál na nohách.

"Keď som sa s nám rozprával, tak povedal, že už to nevydržal, tak si musel isť niečo kúpiť, lebo je taká situácia v rodine, aká je," povedal nám Michal Tešla z odťahovej služby.

Reportér Martin Jedinák sa snažil z vodiča dostať odpoveď, koľko vypil a prečo šoféroval opitý. Nevedel mu na to odpovedať.

Alkohol si vraj kúpil na benzínke. Najprv nám tvrdil, že sa vracal domov, no havaroval na výjazde z mesta. Ak by ho na hranici okresov zastavila policajná hliadka, ťažko by si asi vymyslel výhovorku, prečo večer porušil zákaz vychádzania.

Prešovčan mohol spôsobiť veľkú haváriu

Prešovčan sa vybral smerom na Sabinov. Prečo sa takto rozhodol, ani on sám nevedel. Po ošetrení záchranármi ho v putách odviedli policajti, ktorí ho obvinili z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Veľkým šťastím je, že pri nehode zdemoloval len služobné auto a nikoho pritom nezranil.

Po dvojdňovej karanténe v policajnej cele opitému vodičovi veľkonočnú výslužku nadelí službokonajúci sudca. Za riskantnú jazdu mu hrozí ročné väzenie.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce