18. 04. 2020 13:08 , článok bol aktualizovaný 18. 04. 2020 16:29 | MICHALOVCE/tvnoviny.sk

VIDEO: V Michalovciach horia stavebniny. Škoda milión eur a dvaja zranení hasiči

Škodu predbežne vyčíslujú na jeden milión eur.

Požiar v Michalovciach.
Požiar v Michalovciach. Foto: FOTO TASR - Roman Hanc

Približne dvadsiatka hasičov aktuálne zasahuje pri rozsiahlom požiari stavebnín na Ulici pekárenskej v Michalovciach. "Škody na majetku budú vysoké," uviedol pre TASR operačný dôstojník košického krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Ako doplnil, pri požiari troch budov predajne stavebnín už dvaja hasiči utŕžili ľahké zranenia. K zraneniu civilistov podľa jeho slov nedošlo, keďže zásah prebieha v priemyselnej časti mesta.

Na mieste zasahujú hasiči z Michaloviec, Sobraniec a Veľkých Kapušian, podľa Kataríny Križanovej z prezídia HaZZ i členovia dobrovoľného hasičského zboru z Veľkých Revíšť.

"Na miesto udalosti smeruje expertná skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Požiarno-technického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR, nakoľko škoda bola predbežne vyčíslená na 1.000.000 eur," doplnila Križanová.

Podľa slov zisťovateľa príčiny požiarov z michalovského HaZZ Mariána Kováča bola miestom vzniku požiaru zadná časť dvora v blízkosti budovy predajne a skladových priestorov, kde boli uskladnené drevené palety, "od ktorých sa následne požiar rýchlym pohybom šíril na stavebné konštrukcie jednotlivých budov a ďalej do priestoru uskladnených materiálov". Ako dodal, príčina vzniku požiaru, ku ktorému hasiči vyrazili v dopoludňajších hodinách a ktorý lokalizovali okolo 14.15 h, je v štádiu vyšetrovania, úmyselné zapálenie však hasiči vylúčili.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce