20. 04. 2020 14:21 | BRATISLAVA/TASR

Najdôveryhodnejším politikom je prezidentka. Takúto dôveru nemal už roky žiadny politik

Výrazne za ňou zaostáva premiér Matovič a predseda parlamentu Kollár.

Prezidentka Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová Foto: TASR

Najdôveryhodnejšou spomedzi slovenských politikov je prezidentka Zuzana Čaputová. Dôveruje jej 83,5 percenta respondentov, nedôveruje 12,3 percenta a 4,2 percenta opýtaných sa nevedelo vyjadriť. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre denník Nový Čas, ktorý bol realizovaný od 14. do 17. apríla.

Na druhom mieste skončil premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorému dôveru vyjadrilo 64,7 percenta, nedôveru 31,7 percenta a nevedelo sa vyjadriť 3,6 percenta respondentov. Na treťom mieste sa umiestnil predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorému dôveruje 61,6 percenta, nedôveruje 31,9 percenta a nevedelo sa vyjadriť 6,5 percenta ľudí.

Dôveryhodnosť slovenských politikov.
Dôveryhodnosť slovenských politikov. Foto: Agentúra AKO
 

Nasleduje bývalý premiér a súčasný podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer-SD) s dôverou na úrovni 60,9 percenta, nedôverou 34,9 percenta a 4,2 percenta respondentov sa nevedelo vyjadriť. Ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) dôveruje 50,2 percenta, nedôveruje 43,1 percenta a nevedelo sa vyjadriť 6,7 percenta opýtaných ľudí.

Čítajte tiež: Prvý povolebný prieskum agentúry Focus.

 

Podpredsedníčke vlády pre investície a informatizáciu Veronike Remišovej (Za ľudí) dôveruje 49 percent, nedôveruje 33,6 percenta a nevedelo sa vyjadriť 17,4 percenta respondentov. Poslancovi a lídrovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi vyjadrilo dôveru 19,6 percenta, nedôveru 74,2 percenta a nevedelo sa vyjadriť 6,2 percenta respondentov.

Agentúra AKO urobila aj prieskum preferncií politických strán. Nájdete ho TU.


VIAC Z Domáce