22. 04. 2020 12:32 | BRATISLAVA/TASR

Cigániková nebude hlasovať za programové vyhlásenie vlády, Matovič kritituje SaS

Poslankyňa má výhrady voči unitárnemu systému zdravotných poisťovní.

Poslankyňa Jana Cigániková (SaS).
Poslankyňa Jana Cigániková (SaS). Foto: TASR

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) drží palce predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi, aby si určité veci v SaS skonsolidoval čím skôr. Vyhlásil to v reakcii na informáciu, že poslankyňa Jana Cigániková (SaS) neplánuje podporiť programové vyhlásenie vlády (PVV), ale napríklad aj na odkazy na sociálnych sieťach.

"Držím palce Richardovi Sulíkovi, aby nastavil mód fungovania v rámci svojej strany, či aj poslaneckého klubu alebo aj mimo neho. Aby bolo čo najmenej odkazov cez facebook, čo najmenej otvorených listov, kde sa podpíše štátny tajomník za tú konkrétnu stranu a vyzýva svoju vlastnú vládu. Myslím si, že to by sme si do budúcna robiť nemali," skonštatoval na stredajšej tlačovej konferencii pred parlamentom.

Premiér zároveň dodal, že tlaky záujmových skupín rozobrať jednotlivé poslanecké kluby sú obrovské.

Cigániková, ktorá je predsedníčkou parlamentného zdravotníckeho výboru, uviedla, že na výbore nepodporila odporúčanie schváliť PVV, pretože má výhrady voči unitárnemu systému zdravotných poisťovní.

Pre časopis .týždeň Cigániková spomenula, že za PVV nebude ani hlasovať, pretože neobsahuje zámery, ktoré presadzovala.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová uviedla, že zvyšných 12 poslancov za SaS jednoznačne podporí programové vyhlásenie vlády. Postoj Cigánikovej ju mrzí. Z rozhodnutia Cigánikovej je prekvapený aj štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS). "Možno to ešte pani poslankyňa do hlasovania prehodnotí," doplnil Klus.

Poslanecký klub strany Za ľudí podporí PVV, pretože je s tým spojená dôvera vláde, povedal novinárom podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí). Podotkol, že vďaka strane Za ľudí sa do materiálu dostali dôležité veci a zároveň sú aj veci, ktoré sa tam vďaka nim nedostali. "Politika je o kompromisoch," dodal.

Predseda poslaneckého klubu hnutia Sme rodina Peter Pčolinský povedal, že poslanci PVV podporia. Dodal, že o pripomienkach hnutia rokovala ešte koaličná rada a boli zapracované.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce