23. 04. 2020 19:15 | BRATISLAVA/TV Markíza

Martin Kvietik, syn známeho herca, je vlastníkom luxusných nehnuteľností. Spájaný je so stranou SNS

Kvietik je jedným zo zakladateľov investičnej skupiny Slavia Capital.

Martin Kvietik
Martin Kvietik Foto: TV Markíza

Syn legendárneho herca, úspešný finančník, vlastník luxusných nehnuteľností. Oligarcha Martin Kvietik je známy aj kontaktmi s vplyvnými politikmi bývalej vlády. Zaznievajú hlasy, že práve on ťahal nitkami na ministerstve pôdohospodárstva. Podľa strany Za ľudí táto kauza potvrdzuje, že na agrodotáciách si vyvolení postavili výnosný biznis.

NAKA podľa našich informácií hľadala finančníka Martina Kvietika v stredu celý deň. Zháňali ho aj v nehnuteľnostiach, ktoré vlastní v okolí Levíc. Jednou z nich je chata uprostred lesov.

Kvietikovi, ktorý je údajne vášnivým poľovníkom, tu okrem chaty podľa katastrálneho registra patria aj rozsiahle lesy. Jeho firma vlastní aj historický barokový kaštieľ pri Novej dedine. Aj tu ho mala včera hľadať polícia.

 

Kaštieľ momentálne rekonštruujú, nakrúcali sme tu aj minulý rok. Okolité stavby údajne nemali potrebné povolenia.

Polícia hľadala Kvietika aj v luxusnom hoteli v Bratislave, ktorý patrí investičnej skupine. Hotel je známy tým, že sem chodievali šičky SNS. Práve s touto stranou je údajne finančník spájaný.

Plus 7 dní v minulosti písal, ako sa tu stretol so šéfom národniarov Andrejom Dankom. Práve jeho strana mala v minulej vláde pod palcom pôdohospodárstvo. Finančníkov otec, herec Štefan Kvietik, bol v deväťdesiatych rokoch poslancom parlamentu za SNS.

Danko v minulosti vzťahy s finančníkom odmietol. Kvietik je jedným zo zakladateľov investičnej skupiny Slavia Capital, podľa registra partnerov verejného sektora je stále konečným užívateľom výhod. Skupina sa však od tejto korupčnej kauzy dištancuje.

Farmári, ktorí na agrokauzu upozornili, hovoria, že Kvietik bol za minulej vlády na ministerstve pôdohospodárstva známou firmou.

Skontaktovali sme sa so sestrou finančníka. Tá nám povedala, že celú rodinu obvinenie z úplatkárstva zarazilo a prekvapilo, vrátane jeho otca.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce