27. 04. 2020 15:26 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Hygienici upozorňujú na nebezpečný výživový doplnok. Obsahuje anabolické steroidy

Slováci si ho môžu kúpiť na internete, výrobok pochádza z USA.

Nebezpečný výrobok SPARTAN značky „WARRIOR LABS
Nebezpečný výrobok SPARTAN značky „WARRIOR LABS". Foto: úvz.sk

Hygienici upozorňujú verejnosť na zdraviu škodlivý výrobok, konkrétne dve šarže výživového doplnku SPARTAN značky „WARRIOR LABS", 90 caps. Expiračná doba je 21. februára 2020 a šarže majú čísla 07651 a 07557.

Laboratórna analýza preukázala vo výrobku anabolické steroidy a ďalšie nepovolené látky - napríklad androstandion, boldenon, testosteron, l-dehydroandrostenedion, chlordehydromethyltestosteron a clostebol.

Ako informovali z ÚVZ spomínané predmetné výživové doplnky boli na základe výsledkov laboratórnych analýz vyhodnotené ako škodlivé pre ľudské zdravie. „Nepovoleným steroidným látkam s anabolickým účinkom sú pripisované mnohé vedľajšie škodlivé účinky na zdravie a nesmú sa pridávať do výživových doplnkov, ani žiadnych iných potravín," napísali k prípravkom hygienici.

Nebezpečný výrobok SPARTAN značky „WARRIOR LABS'.
Nebezpečný výrobok SPARTAN značky „WARRIOR LABS'. Foto: úvz.sk
 

Keďže je predmetný výživový doplnok v ponuke na predaj v niekoľkých slovenských e-shopoch, ÚVZ odporúča ľuďom, aby výrobky so spomínanými šaržami neužívali. Spotrebitelia by mali tiež zvážiť kúpu predmetného výživového doplnku s inými, ako vyššie uvedenými šaržami.

Výrobcom výživového doplnku je americká spoločnosť so sídlom v štáte Nevada.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce