06. 05. 2020 19:55 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Poslanec mal počas rokovania mestského zastupiteľstva šoférovať. Jeho výhovorka vás dostane

Ľudia si to vraj zle vysvetlili. To, že bol v aute, priznáva.

Videorokovanie mestského zastupiteľstva v Prievidzi.
Videorokovanie mestského zastupiteľstva v Prievidzi. Foto: TV Markíza

Pre hygienické opatrenia mnohé mestské zastupiteľstvá využili moderné technológie. Rokovali online cez videokonferenciu. Istý poslanec však svojím správaním niektorých kolegov rozčúlil a dokonca sa už o neho zaujíma aj polícia.

Prvé videorokovanie prievidzských poslancov sa spustilo. Všetko bolo podľa pravidiel. Diskutovali, hlasovali, no v závere sa jeden z poslancov prihlásil s poznámkou.

"Možno ste videli, že sa smejem, ale prišlo mi smiešne, že niektorí naši kolegovia poslanci pracujú počas zastupiteľstva a možno by bolo korektné voči ľuďom, aby nešoférovali a netelefonovali počas šoférovania, lebo je to dosť, myslím si, že odvážne," tvrdí Miroslav Žiak, mestský poslanec v Prievidzi a poslanec NR SR.

Naráža pri tom na moment zo záznamu rokovania, keď jeho ďalší mestský poslanec sedí v aute, telefón ho sníma, ako hlasuje a neskôr dokonca telefonuje s druhým mobilom.

"Je to fakt nedôstojné, treba si nájsť tie dve hodiny, sme platení od ľudí," myslí si Miroslav Žiak.

Poslanec František Krško má na situáciu svoj názor. Ľudia si to vraj zle vysvetlili. To, že bol v aute, priznáva. No bolo to podľa neho na konci rokovania, keď naštartoval a pohol sa.

„Do toho mi zazvonil druhý mobil, odstavil som auto vedľa na parkovisko, sedel som v aute, hral som sa s pákou, lebo však si to človek neuvedomuje, čo robí a to je asi všetko," tvrdí František Krško, mestský poslanec v Prievidzi. Podľa jeho kolegu Miroslava Žiaka Krško evidentne počas mestského zastupiteľstva šoféroval a telefonoval. To, či porušil predpisy, budú skúmať policajti. „Ja sa môžem aj zriecť tých 10 eur, čo som zarobil za ten deň," dodal Krško.

 

Celé Televízne noviny si môžete pozrieť na markizaplus.sk

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce