08. 05. 2020 20:55 , článok bol aktualizovaný 08. 05. 2020 21:10 | KOŠICE/TV MARKÍZA

Rómskej rodine podpálili chatrč, šíria sa reči, že za tým je starosta

Pani Magdaléna sa však domnieva, že páchateľ chcel aby zhoreli v chatrči aj oni.

Kúpili si chatrč, napriek tomu však žiť v nej nemôžu. Provizórne obydlie im niekto podpálil.
Kúpili si chatrč, napriek tomu však žiť v nej nemôžu. Provizórne obydlie im niekto podpálil. Foto: TV Markíza

Kúpili si chatrč, napriek tomu však žiť v nej nemôžu. Provizórne obydlie im niekto podpálil. Na Majetkári pri diaľnici v Košiciach ich vraj starosta nechce. Rómskej rodine chcú kompetentní teraz pomôcť.

Mesto Košice dalo pred rokom takzvaný Majetkár pri diaľnici v Košiciach upratať. Odviezli vtedy 240 ton odpadu, 60 ľudí túto oblasť zároveň opustilo. Jednou z nich bola aj pani Magdaléna Siváková s rodinou, ktorá na území obývala chatrč. „Dobrovoľne sme vtedy neodišli. Vyhrážali sa nám, že nám zoberú deti...museli sme odísť," povedala Siváková.

Po roku si rodina chatrč za euro kúpila a vrátili sa. Na to si starosta prenajal celý tamojší pozemok. „Nemajú tu WC, vodu, elektriku...mňa hlavne trápi toto. Tie deti v takomto prostredí žiť nemôžu," tvrdí Miloš Ihnát, starosta MČ Sídlisko Ťahanovce.

O pár dní na to, však chatu niekto zapálil. 11-členná rodina vtedy našťastie vo vnútri nebola. Pani Magdaléna sa však domnieva, že páchateľ chcel aby zhoreli v chatrči aj oni.

Prečítajte si aj: Najvyšší ústavní činitelia si pripomenuli koniec 2. svetovej vojny

Napriek tomu, že sa šíria reči o starostovom pričinení, ten ju pevne odmieta.Nejaký hlupák zapálil tento domček...že čo keď starosta to zapálil? Čo je holý nezmysel, v tom čase som sa nachádzal doma na gauči, ako správny chlap a pozeral televízor," tvrdí starosta.

Kompetentní chcú vraj Rómskej rodine pomôcť nájsť si náhradné bývanie v neďalekej osade, kde má mesto provizórne byty. O byt na Demeteri si môžu zažiadať. „Rodina má právo požiadať si o sociálne bývanie...ak splní všetky kritéria, sociálny byt môže byť tejto rodine bez problémov pridelený," potvrdil Vladimír Fabian, hovorca mesta Košice.

Starosta ich ale zatiaľ na Majetkári nechce.

 

Celé Televízne noviny si môžete pozrieť na markizaplus.sk.  


VIAC Z Domáce