11. 05. 2020 20:26 | BRATISLAVA/TASR

Silný vietor nás čaká aj najbližšie dva dni, niekde bude mať silu až 160 km/h

Prečítajte si, v ktorých krajoch to bude najhoršie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Boris Roessler/dpa via AP

V súvislosti so silným vetrom, ktorý fúka na väčšine územia Slovenska, vydal SHMÚ na utorok (12. 5.) výstrahu prvého a druhého stupňa, o čom informuje na svojom webe.

Výstraha prvého stupňa pred vetrom, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu, platí od pondelka od 10.00 h pre Bratislavský, Trenčiansky, Trnavský, Nitriansky, Prešovský a Žilinský kraj. Výstraha platí pre tieto kraje až do utorka do 08.00 h.

"Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, môže spôsobiť škody menšieho rozsahu," približujú meteorológovia.

TIP: Zažijeme teplotný šok, výrazne sa ochladí

Výstraha druhého stupňa platí pre Banskobystrický, Prešovský a Žilinský kraj od 18.00 h a trvať má do utorňajšieho rána do 02.00 h. SHMÚ upozorňuje, že sila vetra má v niektorých okresoch dosiahnuť rýchlosť od 135 do 160 kilometrov za hodinu.

"Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo," dodali meteorológovia.

V utorok silný vietor zasiahne v ranných hodinách aj Košický kraj. Fúkať bude od 04.00 h do 15.00 h a vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 65 až 80 kilometrov za hodinu.


VIAC Z Domáce