12. 05. 2020 07:37 , článok bol aktualizovaný 12. 05. 2020 20:14 | BRATISLAVA/TV Markíza

Polícia má komunikáciu Vadalu s Troškovou: „Som smerák, sú to moji kamaráti"

Vyplývajú z nej ďalšie podozrenia, že talianska mafia mala dosah na funkcionárov Smeru.

Mária Trošková a Antonino Vadala
Mária Trošková a Antonino Vadala Foto: TASR/TVNOVINY.sk

Stála po boku premiéra a písala si s mafiánom. Na verejnosť prenikli správy medzi Máriou Troškovou a Antoninom Vadalom. Bývalá štátna radkyňa s ním neriešila len súkromné veci. Talian odsúdený za pašovanie drog chcel využiť aj jej kontakty na vysokých miestach. Trošková v utorok pred našou kamerou utiekla.

Mária Trošková sa preslávila najmä pikantnými fotkami pre pánsky magazín. Práve cez modeling sa spoznala aj s talianskym podnikateľom Antoninom Vadalom, s ktorým mala niekoľko rokov milenecký vzťah. Spolu figurovali aj v jednej firme. Vadala ju neskôr zoznámil aj s vtedajším poslancom Smeru Viliamom Jasaňom, ktorému začala robiť asistentku.

Vadalov odkaz Troškovej v roku 2014 v súvislosti s daňovým úradom.
Vadalov odkaz Troškovej v roku 2014 v súvislosti s daňovým úradom. Foto: TV Markíza
 

Vadala napísal Troškovej v roku 2014 odkaz v súvislosti s daňovým úradom. Správy sprístupnilo medzinárodné centrum investigatívnych novinárov. Trošková si s Vadalom veľa písala aj po ich rozchode. Sťažovala sa, že ju s jeho menom spájajú.

Trošková sa sťažuje, že ju spájajú s Vadalom.
Trošková sa sťažuje, že ju spájajú s Vadalom. Foto: TV Markíza
 

SIS v reakcii odmietla, že by v minulosti Troškovú sledovala, je však známe, že tajní monitorovali Vadalov biznis na východe Slovenska. Strana za ľudí plánuje v tejto veci podať trestné oznámenie.

Podľa Juraja Šeligu nie je možné, aby Mária Trošková disponovala utajovanými informáciami a zaujíma ho, odkiaľ mala tieto informácie.

Trošková bola v kontakte s dnes už odsúdeným pašerákom kokaínu aj v čase, keď začala robiť na úrade vlády ako hlavná štátna radkyňa a po boku Roberta Fica sa objavovala na mnohých akciách. Vadalovi pritom posielala fotky.

Vadalova správa pre Troškovú po rozchode.
Vadalova správa pre Troškovú po rozchode. Foto: TV Markíza
 

Vadala v tom čase prosil Troškovú aj o službu v súvislosti s tým, že potrebuje na colný úrad do Michaloviec dosadiť za šéfa istého Pekaríka.

Vadala píše Troškovej o šéfovi colníkov.
Vadala píše Troškovej o šéfovi colníkov. Foto: TV Markíza
 

Trošková to vraj riešila s ministrom financií, ten komunikáciu s ňou odmieta. Riaditeľom sa však stal nakoniec niekto iný. O prepojeniach Vadalu na úrad vlády napísal ako prvý Ján Kuciak, článok však nestihol dokončiť.

Reportér René Medzihradský bol pred bytovkou, kde býva Trošková, nemohol jej zazvoniť, na zvončeku neboli mená, len číselné kódy. Nepodarilo sa mu s ňou spojiť ani telefonicky. Po chvíli Trošková z bytu vyšla, keď nás však zbadala dupla na plyn.

Snažil sa získať reakcie na zverejnené správy od Roberta Fica i Viliama Jasaňa, Strana smer nám v utorok stanovisko neposkytla. Poslanci smeru to takisto nechceli komentovať. Vadala sa v správach k tejto strane otvorene hlásil.

Vadala o Smere.
Vadala o Smere. Foto: TV Markíza
 

Richard Raši nám povedal, že nevie posúdiť, čo je pravda a čo lož. Denisa Saková tvrdí, že komunikáciu nečítala.

Podľa vyjadrenia polície to vyzerá tak, že tieto podozrenia nemajú v pláne preverovať. Odvolávajú sa aj na to, že spis v kauze Kuciak je už na súde a nemajú ho dispozícii.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce