13. 05. 2020 14:57 , článok bol aktualizovaný 13. 05. 2020 19:00 | TOČNICA/vd, TV Markíza

Tragédia pri Lučenci: V dome našli zastreleného otca († 57) a syna († 5)

Na mieste je už vyšetrovací tím.

Tragédia v Točnici.
Tragédia v Točnici. Foto: TV Markíza
Tragédia v Točnici.
Tragédia v Točnici.
Tragédia v Točnici.

Tragédia pri Lučenci. V rodinnom dome v obci Točnica objavili dve mŕtve telá. Päťročný chlapček, ale aj jeho 57-ročný otec mali prestrelené hlavy.

Podľa našich informácií objavila telá matka dieťaťa a zároveň partnerka mŕtveho muža - spolu s jej mamou. Záchranári síce prišli rýchlo, no pomôcť už nedokázali dieťaťu a ani dospelému.

„Môžem potvrdiť, že lekár konštatoval smrť u dvoch osôb. Vzhľadom na citlivosť prípadu však viac informácií nemôžem poskytnúť," konštatovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Podľa našich informácií bol nebohý muž v minulosti policajt. „Môj názor je, že otec mal doma zbraň a dieťa sa odstrelilo a otec to nezvládol," myslí si predavačka z miestnych potravín.

To, že vedľa jeho tela ležala zbraň, nám potvrdil aj náš zdroj. Polícia je zatiaľ na informácie skúpa. „Okolnosti tejto mimoriadne tragickej udalosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Keďže ide o veľmi citlivý prípad, nebudeme poskytovať bližšie podrobnosti," vysvetlila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Tragédia v Točnici.
Tragédia v Točnici. Foto: TV Markíza,
 

Aktuálne sú na mieste činu kriminalisti a vyšetrovatelia z Banskej Bystrice. Skúmajú a zaisťujú stopy. Zisťujú, čo sa v dome vlastne stalo. Náš zdroj nám potvrdil, že nebohý policajt už o jedného syna v minulosti prišiel. Údajne sa zastrelil.

No a zdá sa, že policajti zrejme budú riešiť aj ďalšiu záhadu. V blízkosti miesta činu totiž stojí auto s rozbitým zadným sklom. Na pohľad to vyzerá tak, ako by ho niekto prestrelil.

Reportáž spracovali Marián Vladovič a Marek Šilhavík.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce