19. 05. 2020 19:48 | BRATISLAVA/TV Markíza

Rozprávali sme sa s novým svedkom v prípade mafiánskych popráv

Ide o vraždy, ktoré si mal objednať starosta Dolného Chotára a jeho syn u gangu sátorovcov.

Rozhovor so svedkom.
Rozhovor so svedkom. Foto: TV Markíza

Nový svedok v prípade mafiánskych popráv. Ide o vraždy, ktoré si mal objednať starosta Dolného Chotára a jeho syn u gangu sátorovcov. Práve on by mohol o údajných zločinoch regionálneho politika vedieť viac. Spis s obžalobou je však už na súde.

V prípade mafiánskych popráv, ktoré si mal objednať starosta Dolného Chotára a jeho syn u gangu sátorovcov, sa objavil nový svedok.

Spis je už na súde, no informácie hovoria o tom, že práve tento svedok by mohol o údajných zločinoch regionálneho politika vedieť niečo viac.

Na muža nás upozornil divák pred niekoľkými dňami. Našli sme ho v Dolnom Chotári. Priznal, že starostu Františka Doru dobre pozná. Z kontextu správy od diváka však vyplýva, že mal regionálnemu politikovi a sátorovcom pomáhať zbavovať sa tiel obetí vrážd tak, aby ich nikto nikdy nenašiel.

V čase, keď sa s nami muž rozprával, ešte oficiálne k prípadom vrážd vypočutý nebol. Priznáva, že pre starostu pracoval niekoľko rokov na poliach.

Rozhovor s mužom si pozrite v reportáži Zuzany Ferenčákovej. Krátko po tom, čo sme ho vyspovedali, sa objavil na výsluchu aj na policajnom prezídiu:

 

Obžaloba na starostu Doru, jeho syna a ďalších mužov je už na súde. No zdá sa, že policajti pokračujú ďalej. Starostovi a jeho synovi pripisujú objednávky piatich vrážd. Obvinenia odmietajú.

Obete vylákali a zabili sátorovci prezlečení za policajtov. Na jednej z vrážd sa mal podľa svedeckých výpovedí osobne podieľať samotný boss Ľudovít Sátor. Mafiána a starostu viazalo priateľstvo.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce