20. 05. 2020 17:00 | BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Oddnes sú otvorené aj nákupné centrá. Pozrite sa, ako to v nich vyzeralo

Ľudia nebrali obchody útokom, mnohí sú stále opatrní.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V stredu začala platiť štvrtá fáza uvoľňovania. Ožívajú reštaurácie, obchodné centrá aj vnútorné prevádzky. Ľudia však v prvý deň nebrali obchody útokom. Niektorí o ich otvorení nevedeli, iní sú stále opatrní.

Majitelia reštaurácií, ale aj ich zamestnanci, si konečne vydýchli. Dnes už pracovali naplno. Kuchári varia v rúškach aj čašníci obsluhujú s prekrytým nosom a ústami. Reštaurácie sa prebúdzajú k životu.

Po dlhom období, čo sme obedy jedávali z plastu len tak na lavičke, v aute alebo v tráve, sa už oddnes môžeme slušne najesť aj v interiéri reštaurácie.

Reštaurácie však musia splniť niekoľko podmienok. Stoly musia byť dva metre od seba, dezinfekcia pri vchode aj na bare, čistenie stolov aj toaliet je samozrejmosťou. Príbory už nebudete mať v košíku na stole, dostanete ich samostatne zabalené až s objednaným jedlom.

Po necelých 10 týždňoch otvorili aj veľké nákupné centrá. Pozreli sme sa, ako to vyzeralo v najväčšom centre v banskobystrickom kraji. Predpoludním tu bolo málo ľudí a obchody takmer prázdne. Platilo to aj v predajni s textilom.

"Neviem, či je to spôsobené tým, že ľudia si stále myslia, že od 9 do 11. hodiny je to stále vedené pre dôchodcov," hovorí predavačka Mária Smädová.

TIP: Pribudol jeden nový prípad, kĺzavý medián dosiahol prvýkrát hodnotu jedna.

Vo vedľajšej kaviarni bol tiež pokoj. "Momentálne sme otvorení asi dve hodinky, ale zatiaľ je to poslabšie. Málo ľudí chodí," skonštatoval barista Ľuboš Donoval.

Ako to dnes vyzeralo v reštauráciách a nákupných centrách, sa dozviete v reportáži.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce