21. 05. 2020 17:30 | BRATISLAVA/mm

SÚHRN DŇA: Medzi Pellegrinim a Ficom sa začala otvorená vojna. Zatiaľ len cez listy

Pozrite si tie najdôležitejšie správy, ktoré sa udiali za posledných 24 hodín.

Peter Pellegrini a Robert Fico.
Peter Pellegrini a Robert Fico.

Medzi Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim to začína už aj na verejnosti vrieť. Všetko spustil dnešný list, ktorým poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja za Smer vyjadrili podporu Petrovi Pellegrinimu, aby sa uchádzal o post šéfa strany.

Toto sa však nepáčilo súčasnému predsedovi strany Robertovi Ficovi. Napísal preto list, kde kritizuje všetkých členov strany, ktorí sa verejne vyjadrujú o situácii v strane.

Vrátil sa aj k náhlemu odchodu Jána Podmanického, pričom vyhlásil, že „natláčanie strany do bezhodnotového liberálneho priestoru" bude považovať za konanie poškodzujúce záujmy Smeru.

Do „diskusie" sa napokon zapojil aj samotný Pellegrini, ktorý Ficovi vyčíta, že sa len snaží umlčať rastúce kritické hlasy.

Z hore uvedeného je teda zrejmé, že sa začala otvorená vojna medzi Ficom a Pellegrinim. Síce zatiaľ len cez listy, ale po dnešnom dni je isté, že Smer čakajú veľmi krušné chvíle.

Téme sme sa viac venovali TU a TU.

Seniori určite dostanú niečo navyše

Plnohodnotné 13. dôchodky nebudú, seniori však určite dostanú viac ako minulý rok. Aj takto by sa dal v skratke zhrnúť (politický) výsledok, ktorý koalícia príjme v týchto ťažkých časoch na konci dňa.

Všetci koaliční partneri si uvedomujú, že ideme do ťažkých časov a peniaze budú chýbať všade, kde sa len štát pozrie. Napriek tomu sa nikomu nechce ísť do nepopulárneho boja namiereného proti seniorom.

Hovoria o tom aj dnešné vyjadrenia koaličných predstaviteľov. Najjasnejšie to však zadefinoval Boris Kollár. Časy sú totiž podľa neho ťažké, ale seniori dostanú určite viac ako minulý rok. Inak odíde z vlády. Mantinely sú tak jasne dané. Teraz už len pôjde o výšku príspevku.

Téme sme sa viac venovali TU.

Správy, ktoré stoja za pozornosť

V stredu pribudlo na Slovensku šesť prípadov nákazy koronavírusom. Laboratóriá vykonali dokopy 2933 testov. Celkový počet infikovaných od začiatku šírenia epidémie u nás tak stúpol na 1502. Aktuálne je chorých 229 osôb.


Nie som expert, ale bývalý hráč, ktorý sa snaží posunúť svoje skúsenosti. Tvrdí vo veľkom rozhovore Boris Valábik. Spolu sme sa bližšie pozreli na postavenie hráčov v našej lige a dostali sme aj odpoveď na to, či by sa dal na trénovanie.


Všetky správy o koronavíruse nájdete TU a autorské články zasa TU.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce