22. 05. 2020 10:13 | KOŠICE/TASR

V košickom hniezde záchrany našli päťdňového chlapčeka, otestujú ho na Covid-19

Lekári totiž nevedia, kde sa dieťa narodilo.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Zamestnanci košickej Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura našli v stredu (25. 5.) v hniezde záchrany novonarodeného chlapčeka. Dieťa bolo v dobrom zdravotnom stave.

Ako informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Vaněková zdravotníkom na neonatologickom oddelení o 12.15 h začala signalizácia oznamovať, že do hniezda záchrany niekto vložil dieťa. O pár minút už dieťatku poskytli adekvátnu zdravotnu starostlivosť.

Dieťa malo pri preberaní 2 360 gramov a 45 centimetrov. Podľa primárky oddelenia Ivety Kostelníkovej je jeho predpokladaný vek päť až šesť dní. „Tým, že svet stále trápi nový koronavírus a my nevieme, kde sa bábätko narodilo, odobrali sme mu aj vzorky na vyšetrenie ochorenia COVID-19. Našťastie, boli negatívne," dodala.

Podľa nemocnice zdravotníci po nájdení bábätka kontaktovali sociálnu sestru, ktorá následne postúpi túto informáciu matričnému úradu a úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý má niesť zodpovednosť za umiestnenie bábätka do náhradnej rodiny. Ako Vaněková pripomenula, jeho biologickí rodičia už nemajú možnosť cez nemocnicu získať ho späť, v prípade záujmu musia komunikovať s uvedeným úradom.

Hniezdo záchrany funguje v košickej nemocnici už 15 rokov. Spolu doň priniesli 17 detí, z toho 11 chlapcov a šesť dievčat. Naposledy to bolo 30. júla 2018.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce