22. 05. 2020 18:28 | ŽILINA/TV Markíza

Na Kysuciach netradične lákajú deti do tried. Nevedia si predstaviť, že by učili v škole aj online

Od prvého júna sa môžu deti vrátiť do škôl. Je to však na dobrovoľnej báze.

Škola na čerstvom vzduchu.
Škola na čerstvom vzduchu. Foto: TV Markíza
Škola na čerstvom vzduchu.
Škola na čerstvom vzduchu.
Škola na čerstvom vzduchu.

Hoci bude prvý stupeň základných škôl počas júna dobrovoľný, v jednej z kysuckých obcí chcú deti motivovať, aby prišli všetky.

Vymysleli preto piknikové vzdelávanie. Učitelia lákajú žiakov na vyučovanie vonku na deke s desiatou v ruke. Učiť predpoludnia pár detí osobne a popoludní zvyšné cez internet by totiž bolo pre malé školy veľmi náročné.

Na prvom stupni majú len 55 žiakov. Učitelia sa v piatok radili, ako to zvládnuť v prípade, že nebudú chcieť prísť všetci. Rozdelenie vyučovania pre deti v škole a potom pre tie doma radšej nechcú predstaviť.

„Už len to, že predpoludním byť deťmi, poobede byť s ďalšími deťmi, potom byť s rodinou a ešte sa aj pripravovať na ďalší deň. Myslím si, že je to dosť zložité," povedala učiteľka Katrína Husárová - Račáková.

V malej Kysuckej obci Povina skutočne vedia, ako motivovať deti, aby sa vrátili do školy. Nuž a tie sa prvojúnového školského zvonca už nevedia dočkať. Aby bol návrat atraktívny, vymysleli pikinkové vzdelávanie.

„Budú sedieť na dekách, čiže školské lavice vymeníme za čerstvý vzduch, pevne verím, že to bude pre ne motiváciou a možno aj tie poznatky, ktoré získajú od učiteľov, si lepšie zapamätajú práve v prírode," uviedla starostka obce Povina Alena Dudeková.

Viac sa dozviete z reportáže Mariána Lechana

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce