25. 05. 2020 09:37 , článok bol aktualizovaný 25. 05. 2020 17:00 | NOVÉ MESTO NAD VÁHOM/TV Markíza

V rukách polície skončili dvaja muži, ktorí mali podpáliť bytovku v Novom Meste nad Váhom

Ohrozili životy minimálne 19 ľudí.

Podozrivý muž z podpálania bytu v Novom Meste nad Váhom.
Podozrivý muž z podpálania bytu v Novom Meste nad Váhom. Foto: TV Markíza

Polícii sa podarilo v krátkom čase zadržať dvoch mužov podozrivých z podpálenia bytovky v Novom Meste nad Váhom. Oboch už obvinili a jedného sudca poslal do väzby.

V obytnom dome museli hasiči zachrániť 19 ľudí, ktorých ohrozili na živote. Ladislav (39) priniesol kanister benzínu. „Jeden z obvinených mal vo večerných hodinách porozlievať benzín pred bytom a následne zapáliť," povedal trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Výbuch, ktorý svedkovia opisovali, spôsobila zápalná fľaša, ktorú hodili o dvere. Niektorí ľudia vybehli na chodbu zisťovať, čo sa stalo.

Navštívili sme aj muža, ktorému bol útok adresovaný. Doma síce bol, ale o motíve útoku nechcel hovoriť. Zhovorčivejšia bola jeho suseda. Myslí si, že muž mal dlhy, a preto mu podpálili dvere.

Požiar v bytovke
Požiar v bytovke Foto: TV Markíza
 

Muž, ktorý oheň založil, musel vyhľadať lekársku pomoc. Zrejme po rozbití fľaše sám utrpel vážne popáleniny. Údajného objednávateľa predviedli pred sudcu. Jeden bol v minulosti už osemkrát súdne trestaný a druhý až 11-krát. „Sudca ho vypočul a rozhodol o jeho vzatí do väzby. Dôvodom je obava, že by obvinený na slobode pokračoval v trestnej činnosti," povedal hovorca súdov Roman Tarabus.

O druhom zadržanom, ktorý je s popáleninami v trenčianskej nemocnici, rozhodne sudca po jeho návšteve. „Vyšetrovateľ obvinil mužov zo zločinu všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. Štyridsaťšesťročného Vladimíra aj formou návodu a pomoci," dodal Kudlička.

V prípade dokázania viny hrozí obom mužom až desať rokov na mrežami.

Reportáž nakrútil Michal Bujna.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce