26. 05. 2020 14:57 , článok bol aktualizovaný 26. 05. 2020 15:11 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Pellegrini vyzval Fica, aby odišiel z predsedníckej funkcie

Urobil tak pár hodín po jeho tlačovke.

Podpredsedovia strany Smer-SD: Peter Žiga, Denisa Saková, Peter Pellegrini a Richard Raši.
Podpredsedovia strany Smer-SD: Peter Žiga, Denisa Saková, Peter Pellegrini a Richard Raši. Foto: TASR

Podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini vyzval straníckeho šéfa Roberta Fica, aby odišiel z predsedníckej funkcie.

Podľa jeho slov by tak Fico pomohol naplniť všetky ciele, ktoré sám ohlásil, teda silnejší Smer-SD, zvýšenie koaličného potenciálu strany, ako aj vytvorenie priestoru novým politikom, ktorí sú pripravení bojovať.

Kritizoval, že už dva mesiace nerokovalo predsedníctvo strany a nikto netuší, kedy bude snem. „My tu dnes nahlas hovoríme to, čo si všetci šepkajú naokolo. Ak chce pán predseda Fico pomôcť Smeru a sociálnej demokracii, dozrel čas, aby odišiel z funkcie predsedu strany," zdôraznil.

Prečítajte si aj: Fico: Som pripravený zmeniť svoje správanie

Podľa Pellegnihi má predseda Smer-SD dnes poslednú možnosť, aby sa vyhol osudu Vladimíra Mečiara či Mikuláša Dzurindu, ktorému sa vždy vehementne bránil. „A ak nechce tragicky naplniť ich heslo - stranu som si založil, stranu si aj zničím - je preňho dnes jedinečná možnosť, dať svojim odchodom strane nádej na lepšiu budúcnosť," povedal Pellegrini s tým, že tak nepomôže len strane Smer-SD, ale aj politike sociálnej demokracie na Slovensku.

Reagoval aj na Ficove dopoludňajšie vyjadrenie, že Smer-SD potrebuje nových ľudí, bojovníkov, ktorí nechcú len napĺňať svoje osobné ambície.

"Sám priznáva, že sa mu už bojovať nechce ani v diskusiách, ani v parlamente. Smer-SD musí viesť líder, ktorý chce bojovať a ktorému to ľudia uveria," podotkol Pellegrini s tým, že ak chce Fico "pomôcť Smeru a sociálnej demokracii na Slovensku, dozrel čas na jeho odchod z čela strany".

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce