26. 05. 2020 14:39 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Razia NAKA pre daňové podvody: Policajti urobili 20 domových prehliadok

Hľadajú dôkazy, elektronické dáta a komunikačnú techniku.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Národná kriminálna agentúra zasahuje na celom Slovensku pre daňové podvody organizovanej skupiny. Ako informuje polícia na sociálnej sieti zásah je súčasne aj v Čechách a v Nemecku.

Nemeckí kolegovia požiadali o spoluprácu slovenských kolegov prostredníctvom Európskeho vyšetrovacieho príkazu. Vedú konanie pre daňové podvody podľa nemeckého  zákona v obzvlášť závažnom prípade organizovanej skupiny.

"Na území Slovenska vyše sto policajtov vykonáva takmer dve desiatky domových prehliadok vrátane nebytových priestorov. Hľadajú listinné dôkazy, elektronické dáta a komunikačnú techniku," píše polícia.

ZÁSAH NAKA

NAKA ZASAHUJE: STOVKA POLICAJTOV A TAKMER 20 DOMOVÝCH PREHLIADOK Národná kriminálna agentúra zasahuje na celom Slovensku pre daňové podvody organizovanej skupiny. Policajný zásah prebieha súčasne nie len na Slovensku, ale aj v Čechách a v Nemecku. Práve nemeckí kolegovia nás požiadali cestou Európskeho vyšetrovacieho príkazu o spoluprácu. Vedú konanie pre daňové podvody podľa nemeckého daňového zákona v obzvlášť závažnom prípade organizovanej skupiny. Na území Slovenska vyše sto policajtov vykonáva takmer dve desiatky domových prehliadok vrátane nebytových priestorov. Hľadajú listinné dôkazy, elektronické dáta a komunikačnú techniku. Viac prezradiť nemôžme.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 26. mája 2020

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce