26. 05. 2020 17:00 | BRATISLAVA/rk

SÚHRN DŇA: Pellegrini dnes pritvrdil. Ficovi ukázal, kde vidí jeho miesto

Pozrite si prehľad najdôležitejších udalostí za posledných 24 hodín.

Podpredseda Smer-SD a parlamentu Peter Pellgrini.
Podpredseda Smer-SD a parlamentu Peter Pellgrini. Foto: TASR

V utorok predpoludním sa pred novinárov postavil ešte stále predseda strany Smer-SD Robert Fico. K mikrofónu pristúpil sám a v sídle strany. Síce nechcel hovoriť o vnútrostraníckych záležitostiach, náznakom o svojich plánoch sa predsa len nevyhol.

Podľa svojich slov vie, čo má robiť a je vraj ochotný zmeniť svoje správanie v role politika. Bez rúška hovoril, že ho zaujíma iba to, čo posilní Smer. Či to má byť jeho odchod z postu predsedu, nespresnil. Povedal aj to, že odkazy by si stranícki kolegovia nemali vymieňať cez médiá.

Netrvalo dlho a presne k tomu došlo. Tlačový brífing ohlásil aj podpredseda strany a Ficov smerácky rival Peter Pellegrini.

Slovo si vzal v priestoroch parlamentu. Na rozdiel od svojho šéfa nemal za chrbtom logo Smeru, zato po jeho boku stáli dlhoročné tváre a podpredsedovia sociálnych demokratov.

Pellegrini má takisto svoju víziu, ako by mohol Fico strane pomôcť. A aj ju nahlas odprezentoval. Vyzval ho na odchod z čela strany a dodal, že dnes má jedinečnú možnosť, aby neskončil ako Mikuláš Dzurinda alebo Vladimír Mečiar.

O potrebnej zmene hovoria Fico aj Pellegrini. No zhodný plán, ako ďalej, dnes nepredostreli. Práve naopak. Pellegrini nahlas povedal, že s predsedom sa v mnohých postojoch rozchádzajú a niekedy sa Fico dokonca "rozchádza aj sám so sebou".

Pellegrini dnes pritvrdil a za pár minút zhrnul, čo stranu ťaží už dlho. Svoj boj o menovku na kancelárii šéfa posunul o krok ďalej, otázkou je, či vpred. Teraz musí čakať na Fica.

Viac sa o vystúpení Petra Pellegriniho dočítate TU a o vyjadreniach Roberta Fica zasa TU.

Ešte pár dní a môžeme byť pri nule

Epidemiologická situácia sa na Slovensku výrazne zlepšila. Postupne sa uvoľňujú prísne opatrenia v rôznych oblastiach spoločnosti. Zdá sa, že život sa vracia do bežných, predkoronových koľají.

Tento pocit umocňujú aj každodenné štatistiky. Už niekoľko dní totiž pribúda len zopár nových prípadov nákazy. Denne je násobne viac uzdravených a žiadna obeť. Ak by sa tento trend nezmenil, už budúci týždeň by sme sa mohli priblížiť k nule aktívnych chorých.

Viac sme sa téme venovali TU.

Správy, ktoré stoja za pozornosť

Pred pol šiestou ráno bol ohlásený požiar vozidiel pred predajňou áut v Bratislave. Spôsobená škoda sa podľa predbežného odhadu vyšplhala nad 200-tisíc eur. Podpaľača v akcii zachytila priemyselná kamera a policajtom sa ho podarilo rýchlo identifikovať, nájsť aj zadržať.

Video z incidentu nájdete v tomto článku.


Šesť členov Súdnej rady navrhlo odvolať Lenku Praženkovú z postu predsedníčky Súdnej rady. Jej zotrvaním vo funkcii by bola podľa nich vážne ohrozená dôveryhodnosť a dobrá povesť súdnictva. Praženková bola v minulosti na zabíjačke s Marianom Kočnerom.

Viac sme sa téme venovali TU.


Chcete začať bicyklovať? Správny čas môže byť práve teraz, keď je na cestách v dôsledku epidémie menej áut, cyklotrás pribúda a pomaly prichádza leto. Prinášame niekoľko rád ako na to.

Prečítajte si ich TU.


Všetky správy o koronavíruse nájdete TU a autorské články zasa TU.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce