27. 05. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Kapitán lode zaživa upálil priateľku v centre Bratislavy. Dodnes uteká spravodlivosti

Sudca hrozí, že sa bude musieť celý proces zopakovať.

Vrah ženy v centre Bratislavy stále nie je odsúdený
Vrah ženy v centre Bratislavy stále nie je odsúdený Foto: TV Markíza

Pre chybu sudcu uniká spravodlivosti. Rozsudok nad holandským kapitánom lode, ktorý zbil a zaživa upálil priateľku v centre Bratislavy, krajský súd zrušil.

Od vraždy prešlo takmer šesť rokov a definitíva je v nedohľadne. Spis má na stole v poradí už tretí sudca a hrozí, že sa bude musieť celý proces zopakovať.

Gerrit Jan Kramer, holandský kapitán výletnej lode, sa celý čas bránil, že s vraždou svojej priateľky nemá nič spoločné. Podľa prokurátora dôkazy ukazujú na neho a len on mohol mať motív. Vraždiť mal zo žiarlivosti ešte v novembri 2014.

Simonu najskôr podľa obžaloby zbil. Na tele však nemala žiadne obranné zranenia. Obaja boli pod vplyvom alkoholu. V byte ju oblial horľavinou a zapálil. Vtedy ešte žila.

Krammer bol chvíľu vo väzbe, no pre chybu pôvodného sudcu Stanislava Dutka sa dostal na slobodu.

Ako sa ukázalo neskôr, všetko sa tým skomplikovalo. Rozsudok padol pred takmer štyrmi rokmi, dostal 22-ročný trest. Kapitán výletnej lode si ho vypočuť neprišiel a odvtedy ho niet.

Voči verdiktu sa odvolal a tu sa začalo všetko zamotávať. Spis putoval z okresu na kraj a späť. Senát totiž zistil v rozsudku pisárske chyby, neskôr bol problém s doručovaním. Zdĺhavý bol aj proces s prekladom do holandského jazyka. Takto spis putoval z okresu na kraj viackrát. Radikálne rozhodnutie prišlo len nedávno.

 

Pôvodný sudca Dutko medzitým odišiel do dôchodku a spis dostala ďalšia sudkyňa. Tá bola dlhodobo PN. A tak putoval ďalej.

Prípad zavraždenej Simony má na stole v poradí už tretí sudca. Ten si najskôr musí naštudovať rozhodnutie Krajského súdu a takisto celý spis. Až potom určí, aký bude ďalší postup.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa celý súdny proces zopakuje. Problémom však bude, ako dostanú Holanďana na pojednávania. Podľa našich informácií je nový sudca pripravený vydať aj európsky zatýkací rozkaz, aby už v procese nevznikali prieťahy.

Smutné na tom celom je, že rodičia zavraždenej Simony budú musieť traumu z jej násilnej smrti prežiť znova.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce