27. 05. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Online vyučovanie v praxi: Niektorí učitelia známkujú ďalej, aj keď deťom pomáhajú rodičia

Vysvedčenia žiakov budú tento rok rôznorodé.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TV Markíza

Počas koronakrízy sa školáci učia len doma. Forma aj spôsob sa časom upravovali. Minister už minulý mesiac školám odporučil, aby deti prestali známkovať. Nešlo však o nariadenie, a tak niektoré školy hodnotia žiakov známkami naďalej. Aj keď im doma počas výučby pomáhajú rodičia.

Domáce vzdelávanie je z veľkej časti na pleciach rodičov. Niektorým školám sa online vyučovanie nepodarilo naštartovať vôbec.

Minister školstva učiteľom v rámci tejto mimoriadnej situácie už v apríli odporučil, aby deti neznámkovali a formu hodnotenia tento rok zmenili.

Minister hovorí, že je na rozhodnutí jednotlivých škôl, či deti budú alebo nebudú známkovať. On sám sa však viac prikláňa k slovnému hodnoteniu.

Aj koncoročné vysvedčenia tak budú rôznorodé. Niektoré školy napíšu iba "absolvoval", iné dajú známky. Ministerstvo už chystá podklady, kde budú konkrétne príklady, ako by malo vysvedčenie vyzerať.

Ak by však školák so známkou, ktorá mu takto vychádza, nebol spokojný, budú jeho prípad riešiť individuálne. Určite by sa spôsob na to, ako si známku opraviť, našiel.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce