28. 05. 2020 17:30 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Ostružlík, ktorý si mal objednať vraždu hurbanovského exprimátora, by mal opustiť celu

Najvyšší súd rozhodne, či väzbu nahradí elektronický náramok.

Roman Ostružlík na súde
Roman Ostružlík na súde Foto: TV Markíza

Muž, ktorý si mal objednať vraždu hurbanovského exprimátora, by mal opustiť väzobnú celu. Špecializovaný trestný súd rozhodol, že väzbu u Romana Ostružlíka nahradí elektronickým náramkom a dohľadom úradníkov. V súvislosti s vraždou spred desiatich rokov padlo nedávno aj ďalšie obvinenie.

Počas pojednávaní vyhlasuje, že si vraždu neobjednal a so smrťou Lászlóa Bašternáka nič nemá. Pred kamerami mu však do reči nie je.

V putách ho čoskoro zrejme už neuvidíme. Súd ho pustil z väzby, ale nariadil iné opatrenia - probačný dohľad s použitím technického zariadenia na lokalizáciu.

Podľa odborníčky na trestné právo Lucie Kurilovskej vyjde väzobné stíhanie, keď je obvinený či obžalovaný za múrmi väznice, štát drahšie. Kontrolu možno nastaviť rôzne a nevyhnutnosť väzby je podľa nej dôležité prehodnocovať v každej fáze trestného konania - teda aj vtedy, ak už beží súdny spor.

To sa však nemôže stať v prípade, keď obvineného vezmú do väzby preto, že by mohol ovplyvňovať svedkov, znalcov alebo inak mariť vyšetrovanie.

Prokurátor však podal sťažnosť. V najbližších týždňoch teda definitívne rozhodne až Najvyšší súd. Roman Ostružlík dovtedy zostane v cele.

Podľa obžaloby si mal objednať vraždu svojho politického konkurenta na post primátora Hurbanova. Do prípadu by mala byť zapletená aj Alena Zsuzsová a jej niekdajší šofér Vladimír Masár. Samotný strelec si už trest odpykáva.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce