31. 05. 2020 09:29 | NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

Muža, ktorý zabil svoju osemmesačnú dcéru Lucku, vzali do väzby

Matku po výsluchu na polícii prepustili.

Muž z Nových Zámkov, ktorého zadržali pre zabitie 8-mesačnej dcéry Lucky
Muž z Nových Zámkov, ktorého zadržali pre zabitie 8-mesačnej dcéry Lucky Foto: TV Markíza

V Nových Zámkoch predviedli pred sudcu muža, ktorý je obvinený zo zabitia svojej osemmesačnej dcéry Lucky. Súd ho vzal do väzby.

Už sú známe výsledky pitvy dievčatka, ktorého telo v piatok popoludní policajti vykopali na dvore rodinného domu v Nových Zámkoch. Rodičia jeho smrť podľa susedov tajili takmer rok. Ďalšie dve deti, ktoré v dome tiež žili, sú už momentálne v starostlivosti profesionálnej rodiny.

 

(video obsahuje vulgarizmus)

Slová susedov o bitkách a utrpení v tomto rodinnom dome v Nových Zámkoch sa potvrdili. Podľa oficiálnej správy dievčatko zomrelo násilnou smrťou. Vrahom je podľa polície otec.

Lucka sa narodila v decembri 2018. Podľa susedov však pred desiatimi mesiacmi zmizla. Nik ju totiž nevidel od júla minulého roka. Rodičia okoliu tvrdili, že je v ústave.

To isté tvrdili aj sociálke. Doteraz rodinu v hľadáčiku nemali. Kurátori tak po dievčatku pátrali cez príbuzných aj pediatrov. Nikde ale nebolo. Až polícii sa podľa našich informácií otec priznal, kde bábätko je.

S 39-ročnou Andreou a jej partnerom žili v dome okrem Lucky ešte ďalšie dve deti. Podľa susedov bývali často samé.

Ani jeden z partnerov vraj nepracoval, na dievčatko od štátu aj po jeho smrti poberali rodinné prídavky.

Žena má deti aj z predošlých vzťahov, tie ale bývajú u svojich otcov. Vyšetrovateľ za smrť osemmesačnej Lucky žiada pre otca väzbu. Matku po výsluchu prepustili.

Prečítajte si aj článok: Rodičia z Nových Zámkov zakopali bábätko na vlastnom dvore. O smrti dieťaťa nikomu nepovedali

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce