30. 05. 2020 16:40 | BRATISLAVA/jh

Skvelá správa pre rodičov bratislavského Ružinova. Otvoria všetky školy aj škôlky

Testovaní pedagógovia i ostatní zamestnanci mali negatívne výsledky na COVID-19.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP Photo/Petr David Josek

V pondelok sa otvárajú na celom Slovensku školy a škôlky. Starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Martin Chren sa rozhodol ešte pred tým otestovať všetkých zhruba 800 pedagógov a zamestnancov školských a predškolských zariadení na koronavírus. Aj keď prvé testy Elisa vyvolávali obavy, PCR testy potvrdili, že všetci sú negatívni.

Všetci otestovaní učitelia i zamestnanci tak v pondelok nastúpia do práce. „Z takmer 800 zamestnancov, ktorých zdravotný stav nám zdarma preverila spoločnosť Alpha medical špičkovým, ale bezbolestným laboratórnym testom z odberu krvi, sa u 35 prejavili protilátky typické pre koronavírus. U zhruba dvadsiatich dokonca aj ten typ protilátok, ktorý sa prejavuje aj vtedy, keď je človek stále infekčný. Dodatočne preto podstúpili aj PCR test výterom, ktorý vďakabohu potvrdil, že nikto z nich infekčný nie je," uviedol starosta na sociálnej sieti.

Zistilo sa, že 4 % zo zamestnancov prekonalo koronavírus a ani o tom nevedeli. Drvivá väčšina z nich nemala žiadne príznaky.

„Našim testovaním sme totiž vôbec prvýkrát na celom Slovensku získali spoľahlivé dáta o "premorenosti" väčšej skupiny obyvateľstva kvalitným testom a zároveň sa potvrdilo, že väčšina prípadov COVID-19 je bezpríznaková," dodal.

Skvelá správa! Všetci naši testovaní zamestnanci škôl a škôlok, ktorí v pondelok nastúpia do práce, sú negatívni! Všetky...

Uverejnil používateľ Martin Chren - starosta Ružinova Sobota 30. mája 2020

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce