01. 06. 2020 14:25 , článok bol aktualizovaný 01. 06. 2020 15:03 | BRATISLAVA/TASR

Hasičský a záchranný zbor má nového prezidenta

Pavol Nereča z funkcie prezidenta odchádza na vlastnú žiadosť

Pavol Mikuláš.
Pavol Mikuláš. Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Minister vnútra Roman Mikulec vymenoval za prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Mikuláška. Pavol Nereča z funkcie prezidenta odchádza na vlastnú žiadosť a svoje skúsenosti využije vo funkcii viceprezidenta.

„Pavol Mikulášek je skúsený hasič, ktorý sa vracia na čelo HaZZ, a ja verím, že zbor bude v správnych rukách. Prajem mu dostatok odhodlania a entuziazmu v jeho funkcii, veľa úspechov vo forme účinnej prevencie, ktorá prinesie čo najmenej požiarov, a pripravenosť zboru na zvládnutie nástrah prírody," povedal Mikulec pri uvedení Mikuláška do funkcie.

Archívna snímka Pavla Mikuláška.
Archívna snímka Pavla Mikuláška. Foto: TASR - Martin Baumann
 

Mikulášek vníma ponuku ministra ako výzvu. „Ako dlhoročný hasič chcem poskytnúť kolegom všetko potrebné pre zlepšenie podmienok výkonu služby. Zameriam sa najmä na zabezpečenie akcieschopnosti techniky a výstroja hasičov. Veľa práce nás čaká aj v oblasti úpravy zákonov a interných predpisov. Rád by som pokračoval v prehlbovaní spolupráce s Dobrovoľnou požiarnou ochranou, v ktorej vidím veľký potenciál," uviedol nový prezident slovenských hasičov.

Prečítajte si aj: Smrteľná nehoda, vodič (†41) podľahol zraneniam po náraze do stromu

Mikulášek sa stal hasičom v roku 1993 ako starší požiarnik v mestskom požiarnom zbore v Bratislave. Prešiel viacerými pozíciami od operačného dôstojníka, veliteľa zmeny až po veliteľa zboru v Bratislave, kde pôsobil 13 rokov.

V roku 2010 sa stal riaditeľom Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave a v auguste 2011 bol ministrom vnútra vymenovaný za prezidenta HaZZ. Do tejto funkcie sa vracia z Okresného riaditeľstva HaZZ v Malackách, kde pôsobil ako vedúci prevádzkovo-technického oddelenia.

Doterajší prezident Nereča bude pôsobiť vo funkcii viceprezidenta. Doterajší viceprezident Adrián Mifkovič tiež odchádza na vlastnú žiadosť a v službe pokračuje na Krajskom riaditeľstve HaZZ v Trnave.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce