02. 06. 2020 11:19 , článok bol aktualizovaný 02. 06. 2020 17:44 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, vd

Policajti pred rokom na Obchodnej postrelili 15-ročné dievča. Takto dopadla jej sťažnosť

Pri zásahu proti útočníkovi s nožom ju omylom zasiahli do oblasti panvy.

Policajti a záchranári po streľbe na Obchodnej ulici.
Policajti a záchranári po streľbe na Obchodnej ulici. Foto: TASR
Po streľbe na Obchodnej ulici v Bratislave.
Po streľbe na Obchodnej ulici v Bratislave.
Po streľbe na Obchodnej ulici v Bratislave.

Iba 15-ročnú Alenu minulý rok omylom zasiahol policajný projektil. Polícia sa v danej situácií snažila zastaviť unikajúceho páchateľa. Zákonná zástupkyňa poškodenej podala vzhľadom k situácií trestné stíhanie, to bolo podľa zistených informácií TV Markíza vyhodnotené ako neodôvodnené. Rozhodla o tom Generálna prokuratúra 19. mája.

„Zásah policajtov bol vyhodnotený ako oprávnené použitie zbrane, okolnosť vylučujúca protiprávnosť činu," uviedol prokurátor Krajskej prokuratúry Matej Izakovič.

Prečítajte si aj: Dievča, ktoré postrelili na Obchodnej, je už doma. Útočníka preložili na psychiatriu

Minuloročná streľba na frekventovanej Obchodnej ulici rezonovala v médiách niekoľko týždňov. Útočník Martin H. sa vtedy (31. 5.2020) násilím chcel dostať do budovy ministerstva, kde pobodal príslušníka finančnej správy. Polícia ho následne dostihla na Obchodnej ulici, kde nereagoval na jej výzvy. Následne polícia použila služobnú zbraň na jeho zastavenie.

Odrazená policajná guľka vtedy zasiahla iba 15-ročné dievča, to bolo následne operované a dva týždne hospitalizované v nemocnici. Projektil zasiahol oblasť panvy.

Policajti zasahujú po streľbe na Obchodnej ulici.
Policajti zasahujú po streľbe na Obchodnej ulici. Foto: TASR
 

Incidentom na Obchodnej ulici v Bratislave sa hneď v ten deň začala zaoberať inšpekcia Ministerstva. "Celý zákrok preveruje inšpekcia MV SR. Musím povedať, že sme na Obchodnej ulici už dlhodobo držali zdvojené hliadky, hlavne v období víkendov," povedala koncom mája vtedajšia ministerka vnútra Denisa Saková. Doplnila, že podľa jej informácií bola prvá hliadka na mieste do siedmich minút. Polícia tvrdila, že postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla.

Minulé leto bolo ukončené aj trestné stíhanie voči páchateľovi. Ten namiesto väzenia skončil na psychiatrickom oddelení.

Reportáž spracoval René Medzihradský.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce