03. 06. 2020 11:16 , článok bol aktualizovaný 03. 06. 2020 19:41 | PRAHA/tvnoviny.sk, TASR

Matovič na návšteve v Česku: Od polnoci sa otvárajú spoločné hranice bez kontroly

Voľný pohyb medzi krajinami označil za spoločný darček.

Premiéri Andrej Babiš a Igor Matovič.
Premiéri Andrej Babiš a Igor Matovič. Foto: TASR

Od polnoci zo stredy na štvrtok (4. 6.) sa obnoví neobmedzený režim na hraniciach medzi Slovenskou republikou a Českou republikou.

Premiéri oboch krajín Igor Matovič a Andrej Babiš to potvrdili pred začiatkom ich rokovania v rámci stredajšej zahraničnej pracovnej cesty predsedu vlády Matoviča v Prahe, ktorý označil tento krok za spoločný darček.

"Od polnoci zo stredy na štvrtok zavádzame úplne voľný pohyb medzi Slovenskou a Českou republikou," povedal šéf slovenského kabinetu. Dohoda o tomto kroku podľa neho padla už pred dvoma dňami.

"Od polnoci sa teda už bude možné slobodne pohybovať medzi Slovenskom a Českom, tak ako to bolo pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu," potvrdil Babiš.

V súčasnosti môžu Česi na Slovensko i Slováci do Česka vycestovať bez potvrdenia o negatívnom teste na COVID-19, ak pobyt nepresiahne 48 hodín.

Igor Matovič a Andrej Babiš v Prahe.
Igor Matovič a Andrej Babiš v Prahe. Foto: TASR - Michal Svítok
 

Podrobnosti otvoreného režimu majú premiéri oznámiť po spoločnom rokovaní, na ktorom majú hovoriť aj o pandemickej situácii v oboch krajinách, rovnako majú diskutovať o bilaterálnej spolupráci a o návrhu dlhodobého rozpočtu Európskej únie.

Slovenského premiéra prijali aj prezident Česka Miloš Zeman, rovnako tak šéfovia oboch komôr českého parlamentu - predseda Senátu Miloš Vystrčil a predseda Poslaneckej snemovne Radek Vondráček.

V Prahe nakrúcal reportér Martin Petro.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce