03. 06. 2020 14:32 | BRATISLAVA/mm

Robert Fico sa má zdržiavať v luxusnom kaštieli za milióny eur. Tu je jeho stanovisko

Kaštieľ sa nachádza v obci Vinosady.

Predseda strany SMER - sociálna demokracia Robert Fico.
Predseda strany SMER - sociálna demokracia Robert Fico. Foto: TASR

Má Robert Fico nové bývanie? Momentálne sa má totiž zdržiavať v luxusnom a stráženom kaštieli v obci Vinosady, ktorá leží asi 30 kilometrov od Bratislavy. Informáciu priniesol týždenník Plus 7 dní.

„Kde bývam, do toho vás celkom nič nie je. Do toho vás to je vtedy, ak budete mať informáciu, že som si kúpil byt, na ktorý nemám, alebo ak platím nejaký nájom, na ktorý nemám," povedal Robert Fico pred pár dňami na tlačovej besede.

Týždenníku sa teraz podarilo zachytiť, že predseda Smeru v kaštieli nocuje. Novinári ho totiž odfotografovali, ako večer prichádza a na druhý deň popoludní zas odchádza priamo do centrály na Súmračnú ulicu.

Zaujímavé je aj pozadie nehnuteľnosti zrekonštruovanej za milióny eur. Oficiálne ho vlastní akciovka s inštitucionálne pôsobiacim názvom Obnova kultúrnych a historických pamiatok.

Táto firma má blízko k ľuďom, ktorí majú dobré kontakty na najvyššie poschodia Smeru. Ide o Miroslava Výboha a Juraja Širokého. Oboch oligarchov v minulosti viaceré osoby označili za mecenášov Smeru.

Spomínanú spoločnosť vlastní česká firma SLUG Property, a. s. Tú však ovláda schránka sídliaca v americkom štáte New Jersey. Skutočného vlastníka sa teda nateraz nepodarilo zistiť.

Robert Fico však odmieta, že by v kaštieli býval.

„Odmietam všetky nezmysly uverejnené v Plus 7 dní. Nebývam v žiadnom objekte v obci Vinosady. Bývam v prenajatom byte v Bratislave, v mestskej časti Ružinov a odmietam predstavy médií, že im budem poskytovať detailné informácie z môjho súkromného života. Pokiaľ neporušujem zákon, mám právo ísť kamkoľvek, navštíviť kohokoľvek a stretnúť sa s kýmkoľvek," odkázal nám Robert Fico po hovorcovi strany Jánovi Mažgútovi.

Predseda Smeru od roku 2012 donedávna býval v komplexne Bonaparte, ktorý stojí neďaleko parlamentu a Bratislavského hradu. Postavil ho už dnes odsúdený daňový podvodník Ladislav Bašternák, ktorému predseda Smeru platil aj nájomné. Keď súd rozhodol, že Bašternákov majetok prepadne štátu, Fico sa musel odsťahovať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce