03. 06. 2020 16:08 | BRATISLAVA/vd

Polícia zaistila historické množstvo pervitínu, jeho hodnota je približne 150-tisíc eur

Polícia okrem toho zaistila dílerom aj finančnú hotovosť presahujúcu 200-tisíc eur.

Akcia PUTNIK.
Akcia PUTNIK. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Policajné akcie s krycím názvom „PUTIKA" sa systematicky konali od októbra minulého roka. Okrem domových prehliadok realizovali aj prehliadky motorových vozidiel a nebytových priestorov. Pri akciách spolupracovali s bratislavskými kukláčmi.

Podľa zverejnených informácií ide o historický úlovok. Polícia zaistila približne 40-tisíc jednotlivých dávok drog, ktorých hodnota by na čiernom trhu predstavovala 150-tisíc eur. Okrem iného sa im podarilo zaistiť aj finančnú hotovosť presahujúcu 200-tisíc eur, informuje polícia na sociálnej sieti.

V tejto súvislosti už boli vznesené obvineniam voči trom osobám. Ide o dvoch mužov z Bratislavy, 47-ročného Jána B. a 48-ročného Erika R., ktorým hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne až na doživotie. Treťou obvinenou je 47-ročná Agnieszku S., občianku Poľskej republiky, ktorej hrozí v prípade preukázania viny odňatie slobody na 10-15 rokov.

Historický drogový úlovok

HISTORICKÝ ÚLOVOK: ZAISTENÝCH TAKMER 40 000 DÁVOK PERVITÍNU! Bratislavská kriminálka z Polícia SR - Bratislavský kraj PREPISUJE históriu. Desiatky tisíc dávok! Čítajte s nami: Vďaka intenzívnemu vyšetrovaniu od októbra minulého roka sa policajtom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave podarilo rozbiť drogový gang. Ich vytrvalá práca priniesla ovocie v podobe úspešnej policajnej akcie s krycím názvom „PUTIKA“, ktorú realizovali spolu s bratislavskými kukláčmi. Išlo domové prehliadky ako aj prehliadky motorových vozidiel a nebytového priestoru, ktoré boli vykonané v bratislavskej Petržalke. Zaistili sme 40 000 jednotlivých dávok drog – metamfetamínu!! Cena takto zaisteného metamfetamínu by na čiernom trhu predstavovala približne 150 000,- Eur. Skúmaniu bola doposiaľ podrobená len časť látok, celkový počet dávok ako aj celková hodnota bude po ukončení expertízneho skúmania s najväčšou pravdepodobnosťou značne vyššia. Okrem toho sme dílerom zaistili aj finančnú hotovosť presahujúcu 200 000,- Eur. Vyšetrovateľ už vzniesol obvinenie trom osobám pre drogovú trestnú činnosť. Ide o 47-ročného Jána B. a 48-ročného Erika R., obaja z Bratislavy a 47-ročnú Agnieszku S., občianku Poľskej republiky. Obvineným užom hrozí trest odňatia slobody na 20-25 rokov alebo na doživotie. Obvinenej Agnieszke, ktorá mala spáchať čin závažnejším spôsobom konania, po dlhší čas a vo väčšom rozsahu, hrozí v prípade preukázania viny 10-15 rokov odňatia slobody. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet k podaniu návrhu na väzobné stíhanie obvinených.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 3. júna 2020

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky


VIAC Z Domáce