03. 06. 2020 17:00 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Mladík s čerstvým vodičákom skončil v rieke. Pokúsil sa o riskantné predchádzanie

Odniesli si to iba plechy, obom šoférom sa nič vážne nestalo.

Auto v rieke Handlovka.
Auto v rieke Handlovka. Foto: TV Markíza

Málo skúsenosti a riskantný manéver. Kombinácia, ktorá sa zvyčajne neskončí dobre. Bolo to tak aj pri rannej nehode. Mladý vodič s autom skončil v rieke.

Pokojná riečka Handlovka a v nej zrazu auto. Pohľad, ktorý v stredu prekvapil mnohých Prievidžanov. Nehoda sa stala na križovatke. Vodič auta, ktoré skončilo v rieke, predchádzal iné vozidlo, ktoré práve vtedy odbočovalo.

Zabrániť zrážke ani jeden zo šoférov už nestihol. Mladík, ktorý sa pokúsil o riskantné predchádzanie, si to namieril priamo do vody.

„V každom prípade, podľa zákona, vodič nesmie predchádzať pri jazde cez križovatku ani v takej vzdialenosti, ak by sa nemohol ešte pred úrovňou križovatky zaradiť späť do svojho pruhu," vysvetlil nám situáciu inštruktor autoškoly Peter Oravec.

Vodič zrejme doplatil na neskúsenosť. Papiere má vraj iba pár mesiacov a do reči mu nebolo. Oravec tvrdí, že mladík určite doplatil na svoju nerozvážnosť. „Najhoršie je to, že v takýchto prípadoch na to doplácajú aj iní účastníci cestnej premávky," dodal.

Majiteľ odťahovej služby Peter Rybanský je presvedčený, že je potrebné dávať si pozor. Tvrdí, že mladí vodiči si stále myslia, že sú nesmrteľní. „Autá sú dnes silné, premávka je hustá," konštatoval.

Šéf odťahovky vie, čo hovorí. Často totiž vozí autá na šrotoviská po tragických nehodách. V tomto prípade si to odniesli "iba plechy" a vodič mal veľké šťastie.

Reportáž spracoval Marián Vladovič a Peter Ziman.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce