04. 06. 2020 11:11 , článok bol aktualizovaný 04. 06. 2020 11:17 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Dnes je posledný deň na potvrdenie nástupu na strednú školu

Školy, ktoré budú mať voľné miesta, môžu vyhlásiť druhé kolo prijímačiek.

Stredná priemyselná škola na Fajnorovom nábreží.
Stredná priemyselná škola na Fajnorovom nábreží. Foto: TASR

Dnes je posledný deň na to, aby žiaci alebo ich rodičia potvrdili výber strednej školy. Každý uchádzač o strednú školu môže podať dve prihlášky, ktoré vyžadujú overenie schopností alebo talentu a dve prihlášky na bežné odbory stredných škôl.

Ak žiaka na danú školu prijali, dnes je posledný deň, keď môže škole oznámiť, že na ňu v septembri nastúpi. Ak tak neurobí, jeho miesto sa uvoľní pre iných uchádzačov.

„Chcel by som poprosiť všetkých rodičov, ktorí majú prijaté deti na dve školy, aby nečakali a oznámili to, vieme tak pomôcť ostatným žiakom," uviedol minister školstva Branislav Gröhling.

Posledný termín, v ktorom je potrebné škole oznámiť nastúpenie alebo nenastúpenie žiaka na štúdium v školskom roku 2020/2021 je dnes vo štvrtok 4. júna. Záväzné potvrdenie o nastúpení alebo nenastúpení je možné doručiť strednej škole veľmi jednoducho: cez informačný systém základnej školy (EduPage, e-Škola a pod.), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu alebo písomne poštou.

Tlačivo potvrdenia nájdete TU.

Zajtra (5.6.) stredné školy uverejnia počty voľných miest a aj to, či budú robiť druhé kolo prijímačiek. Prihlášku do druhého kola môžu žiaci alebo ich rodičia poslať do 19. júna.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce