05. 06. 2020 12:14 | BRATISLAVA/TASR

Monika Jankovská sa vzdala funkcie sudkyne

Jankovská je v súčastnosti obvinená z prijímania úplatku aj z podplácania.

Na snímke Monika Jankovská
Na snímke Monika Jankovská Foto: TASR/Dano Veselský

Monika Jankovská sa vzdala funkcie sudkyne. Oznámila to v liste adresovanom Kancelárii prezidenta SR. Potvrdil to hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Iba včera sme vám pritom zverejnili informáciu, že Jankovskej vďaka špeciálnemu prokurátorovi, Dušanovi Kováčikovi, hrozí nižší tresť. Kováčik údajne zmenil kvalifikáciu tak, aby mohla bývalá sudkyňa vyviaznuť s podmienkou.

Monika Jankovská je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti za Smer-SD a doteraz mala pozastavenú funkciu sudkyne. S Marianom Kočnerom, obžalovaným v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, si mala cez Threemu vymeniť tisíce správ. Spolu si mali písať o množstve káuz vrátane civilného sporu o zmenky TV Markíza.

Monika Jankovská
Monika Jankovská Foto: TASR
 

V rámci neho mal Marian Kočner cez Jankovskú ovplyvňovať sudkyne Denisu Cvikovú, Zuzanu Maruniakovú a Andreu Haitovú. Jankovská bola zadržaná v marci 2020 pri policajnej akcii Hmla. V súčasnosti čelí vo väzbe trestnému stíhaniu pre korupčnú trestnú činnosť.

Jankovská z funkcie štátnej tajomníčky odišla v septembri 2019 po tom, ako sa objavili informácie o jej kontaktoch s Marianom K. Jankovská však autenticitu tejto komunikácie i akékoľvek kontakty s obžalovaným odmieta. Ozrejmila, že funkcie štátnej tajomníčky sa vzdáva pod tlakom, ktorý sa dotýka jej rodiny.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce