09. 06. 2020 07:10 , článok bol aktualizovaný 09. 06. 2020 16:58 | PÁROVSKÉ HÁJE/tvnoviny.sk, TV Markíza

Obrovský požiar zničil chov hydiny, uhynulo 6 000 sliepok a 500 kohútov

Škody podľa odhadov dosiahli viac ako 200-tisíc.

Zhorená hala v obci Párovské Háje pri Nitre.
Zhorená hala v obci Párovské Háje pri Nitre. Foto: facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj
Požiar haly v obci Párovské Háje pri Nitre.
Zhorená hala v obci Párovské Háje pri Nitre.
Zhorená hala v obci Párovské Háje pri Nitre.

Obrovský požiar zničil chov sliepok. V plameňoch zahynulo viac než šesťtisíc kusov hydiny. Keď si požiar všimli, bolo už na záchranu zvierat neskoro.

Plamene za pár hodín spustošili celú jednu halu v liaharenskom podniku v Párovských Hájoch na samote pri Nitre. „Celá hala bola v plameňoch, strecha bola preborená," povedal nám veliteľ zásahu z Nitry Juraj Pilka.

Hasiči sa v noci snažili oheň dostať pod kontrolu. Hala bola plná hydiny. Vnútri sa nachádzalo 6 000 sliepok a asi 500 kohútov. Plamene sa rozhoreli v utorok (9. 6.) krátko po 02.00 h. Cisterny sa jedna po druhej otáčali po vodu, na farme sa k nej totiž nemohli dostať. Až nad ránom sa hasičom podarilo oheň uhasiť úplne. „Príčinu požiaru nevieme, ani kde vznikol. To budú vyšetrovať," konštatoval Pilka.

Požiar haly v obci Párovské Háje pri Nitre.
Požiar haly v obci Párovské Háje pri Nitre. Foto: Monika Koleková
 

Veľkú žiaru v diaľke hlásili ako prví šoféri z diaľnice. Hydinári až do príchodu hasičov netušili, že v hale zúri ohnivé peklo. Na skazu sa potom už len bezmocne prizerali. „Prakticky celá hala sa zrútila. Sú to hliníkové plechy, ktoré popadali samé z haly dolu," dodal veliteľ hasičského zásahu.

Polícia prípad vyšetruje ako zločin poškodzovania cudzej veci. Podľa predbežných odhadov napáchal oheň škodu za 200-tisíc eur.

Reportáž do Televíznych novín pripravila Monika Koleková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce