09. 06. 2020 19:00 | BRATISLAVA/mm

SÚHRN DŇA: Na ulici bez rúšok a žiaci sa na týždeň vrátia do škôl. Predstavili ďalšiu vlnu uvoľnení

Pozrite si tie najdôležitejšie udalosti, ktoré sa udiali za posledných 24 hodín.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR

Premiér Igor Matovič sa dnes spolu s odborníkmi postavil pred kamery a oznámil viacero veľkých zmien.

Rúška už nemusíme nosiť na ulici, žiaci druhého stupňa základnej školy a študenti stredných škôl sa môžu vrátiť do lavíc, ale len posledný týždeň pred koncom školského roka, končí sa povinná štátna aj domáca karanténa a rozšírili sme okruh bezpečných krajín na šestnásť. Navyše sa otvárajú detské kútiky v obchodných centrách a zelenú dostali aj nočné kluby.

Téme ďalšieho uvoľňovania sme sa viac venovali TU, TU a TU.

Naďalej však zostávajú zatvorené obchody v nedeľu, podľa odborníkov sa sanitárny deň osvedčil. Práve tento moment znovu vyvolal vášne, keďže od premiéra opäť padali slová, že on by ich nechal zatvorené aj natrvalo.

Mimochodom, v parlamente je už jeden z opozičných návrhov, ktorý takýto predaj zakazuje. Koaličné strany svorne tvrdia, že ho určite nepodporia. To však neznamená, že sa debata skončila.

Sme rodina a OĽaNO sa naďalej budú snažiť presvedčiť SaS. Jej poslanci mali práve dnes k tejto téme aj tlačovú besedu. Z nej je zrejmé, že za úplný zákaz nezahlasujú, ale sú naklonení diskutovať o nejakom rozumnom kompromise.

Téme nedeľného predaja sme sa viac venovali TU, TU a TU.

Správy, ktoré stoja za pozornosť

V pondelok pribudla na Slovensku jedna pozitívne testovaná osoba na nový koronavírus. Laboratóriá otestovali dokopy 851 ľudí. Nový prípad hlási Bratislava, pričom infikovaný sa nachádza v karanténnom centre.


Výsledok akcie, ktorá na Slovensku nemá obdobu. NAKA zadržala 13 sudcov z Kočnerovej Threemy. Medzi nimi aj bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú. V policajnom uznesení sa však spomína aj ďalšie zaujímavé meno. Ide o bývalého šéfa rezortu spravodlivosti Gábora Gála.


Všetky články o koronavíruse nájdete TU a autorské články zasa TU.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce