10. 06. 2020 11:09 , článok bol aktualizovaný 10. 06. 2020 12:55 | BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk, TASR

Peter Pellegrini odchádza zo Smeru, ostavá verný sociálnej demokracii

Rozhodnutie oznámil v Banskej Bystrici.

Peter Pellegrini.
Peter Pellegrini. Foto: TASR

Peter Pellegrini sa rozhodol odísť po takmer dvoch desaťročiach zo strany Smer-SD. Oznámil to novinárom na tlačovej besede v Banskej Bystrici.

„Je to moje najťažšie politické rozhodnutie. Je to 20 rokov života a nikdy v živote ich nebudem zatracovať a vymazávať z mojej pamäti," povedal.

Nevylúčil založenie novej strany, nechce prevziať už existujúci subjekt. Naďalej chce ísť cestou sociálnej demokracie. Verí, že s niektorými bývalými spolustraníkmi sa stretne pri novom projekte.

"Sľubovali sme zodpovednú zmenu a ja som tej zodpovednej zmene uveril. Pre mňa to nebol volebný slogan. Pre mňa to bola výzva, ale zároveň to bol aj sľub, ktorý sme dali voličom," povedal Pellegrini s tým, že strana akoby tento sľub nechcela naplniť. "Ja som sa snažil v rôznych iných formách vyvolať diskusiu, zakričať, že niečo nie je dobré," dodal.

Peter Pellegrini.
Peter Pellegrini. Foto: Martina Kašiarová
 

„Zanechávam značku a politickú stranu Smer sociálna demokracia jej otcovi zakladateľovi. Vzdávam sa funkcie podpredsedu strany a nevidím svoju ďalšiu politickú budúcnosť ako významný predstaviteľ strany Smer-SD. Sú to dva svety, ktoré sa nemôžu spojiť a ťažko môžu fungovať za jedným stolom. Odchádzam z pocitom pokoja a vyrovnanosti," vyhlásil.

Rozhodnutie už oznámil listom predsedovi Smer-SD Robertovi Ficovi, ako aj straníckym štruktúram.

TIP: Pellegrini opúšťa po 20 rokoch Smer. Takto reagujú jeho straníci

V Smere-SD sa už dlhšie diskutovalo o zmenách a budúcnosti strany. Pellegrini prejavil záujem kandidovať na post predsedu. Jeho odchod zrejme budú nasledovať ďalší, Pellegrini ich na tlačovej konferencii nemenoval. Pred časom vyzval Fica, aby odišiel z vedenia strany. Šéf Smeru-SD opakovane v minulosti zdôraznil, že strana potrebuje nových bojovníkov, ale nie teoretikov a "slniečkarov".

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce