10. 06. 2020 12:37 , článok bol aktualizovaný 11. 06. 2020 18:46 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Poznáme mená advokátov, ktorých chce komora disciplinárne stíhať

Niektorí sa objavili aj v Kočnerovej Threeme.

Marian Kočner na pojednávaní.
Marian Kočner na pojednávaní. Foto: TASR

Slovenská advokátska komora koná voči advokátom, sú medzi nimi aj takí, ktorí sa objavili v Threeme a WhatsAppe Mariana Kočnera. Revízna komisia komory eviduje desať sťažností. Niektoré sťažnosti smerovali voči viacerým osobám. Celkovo vyšetrujú dvanásť advokátov.

Komora podala jedenásť návrhov na začatie disciplinárneho konania voči deviatim advokátom. Či išlo o disciplinárne porušenia budú posudzovať nezávislé trojčlenné disciplinárne senáty.

Ak senát dospeje k záveru, že advokát porušil zákon pri výkone svojho povolania, môže ho vyškrtnúť zo zoznamu advokátov.

Podľa informácií televízie Markíza ide o Andreja Šabíka, Evu Timar - Myjavcovú, ktorí sa objavili v Kočnerovej Threeme. V auguste minulého roka polícia vzala mobil  Timar - Myjavcovej, ktorá bola správkyňou konkurznej podstaty v prípade firmy Gapeja, ktorá súvisí s kauzou Glance house.

Ďalším je Michal Mišík, ktorý zastupuje sudkyňu Zuzanu Maruniakovú. Ten sa dostal do konfliktu záujmov potom, čo kolegom v Súdnej rade SR neoznámil, že zastupuje sudkyňu. Advokát nám potvrdil, že disciplinárny senát o ňom už rozhodol. Bolo to ešte v marci, pričom senát skonštatoval, že svojím konaním znížil dôstojnosť advokátskeho stavu. Vyviazol s písomným napomenutím.

Komora sa zaoberá aj návrhom na disciplinárne stíhanie Júlie Vestenickej, ktorá zastupovala Vladimíra Mosnára a v súčasnosti obhajuje Alenu Zsuzsovú v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Advokát Šabík mal rozposielať Kočnerove motáky z väzby.

Komora rozhodla v piatich prípadoch o odložení veci. Týka sa to aj právnika Mareka Paru, ktorý Kočnera zastupuje v kauze zmenky aj v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Zo správ vyplýva, že sa Para snažil zdiskreditovať prokurátora Vasiľa Špirka.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce