10. 06. 2020 13:29 , článok bol aktualizovaný 10. 06. 2020 19:48 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Pročko mal v parlamente fyzicky napadnúť Blahu, Fico ukázal prostredník

Sociálny demokrat podá na Pročka trestné oznámenie.

Jozef Pročko mal údajne napadnúť Ľuboša Blahu.
Jozef Pročko mal údajne napadnúť Ľuboša Blahu. Foto: koláž: TASR, FB/Ľuboš Blaha

Jozef Pročko (OĽaNO) mal údajne fyzicky napadnúť opozičného kolegu Ľuboša Blahu. Poslanec Smeru to potvrdil pre TV Markíza s tým, že na koaličného zákonodarcu podáva trestné oznámenie.

Incident sa mal odohrať v parlamentnom bufete, kde mal politikov oddeliť čašník. Blaha v statuse na sociálnej sieti tvrdí, že Pročko ho chytil rukami za krk, škrtil ho a lomcoval s ním,  kým nezasiahol čašník. "Práve som u lekára a ešte dnes podám trestné oznámenie," napísal.

V parlamentnom bufete ma práve fyzicky napadol poslanec Pročko. Chytil ma rukami za krk, škrtil ma a zúrivo so mnou...

Uverejnil používateľ Ľuboš Blaha Streda 10. júna 2020

Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha

Podľa vyjadrenia Pročka na sociálnej sieti mu mal Blaha na schôdzi začať neslušne nadávať. Dôvodom vraj bolo to, že upozornil, že Robert Fico a Ľubomír Vážny "boli zjavne opití" a navyrhol, aby boli "zdravotné zložky v pohotovosti", pretože obaja politici majú vážne zdravotné problémy. Bezprostredne po tom mal Pročkovi Blaha adresovať neslušné slová.

Naša kamera zachytila Ficovu reakciu na Pročka, predseda Smer-SD ukázal prostredník. Pozrite si video.

 

Čo sa dialo na chodbe

Po rokovaní parlamentu sa stretli na chodbe a koaličný poslanec Blahovi povedal, že si vyprosí nadávky. Podľa Pročkových slov mal dokonca Blaha slovne uraziť aj jeho manželku. "A potom začal kričať, že som ho napadol. Ale nikto ho nenapadol," tvrdí Pročko na videu.

Fico a Blaha su nervozny Pelle im odisiel.

Krasny zazitok z parlamentu. Blaha pocas rozpravy mi nadaval do kkt a opic. Ked som mu povedal, ze si to nezelam, tak mi povedal, ze ty chudak kto ti t...ka zenu. Ked som ho stretol vzadu v bufete a spytal sa ho, teraz mi to povedzte este raz, zacal vrieskat: Procko ma napadol. Poviem Vam, radost stretnut tohoto pana.

Uverejnil používateľ Jožo Pročko - stránka Streda 10. júna 2020

Zdroj: Facebook/Jozef Pročko

Prípadom by sa mohol zaoberať mandátový a imunitný výbor. Blaha sa poradí s poslaneckými kolegami, či dá na Pročka podanie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce