11. 06. 2020 15:36 | MARTIN, VRÚTKY/TASR

Bol zásah policajtov vo Vrútkach adekvátny? Existuje kamerový záznam, ktorý prezrádza viac

Minister Mikulec, ktorý ho videl povedal, že policajti si v náročnej situácii zachovali chladnú hlavu.

Minister vnútra Roman Mikulec a šéf policajtov Milan Lučanský.
Minister vnútra Roman Mikulec a šéf policajtov Milan Lučanský. Foto: TV Markíza

Zranení z útoku v škole vo Vrútkach sú zatiaľ mimo ohrozenia života, jedného policajta operovali, informoval minister vnútra Roman Mikulec, ktorý navštívil martinskú nemocnicu.

„Momentálne prebiehajú medicínske zákroky u pani zástupkyne (školy-pozn. TASR), ktorá bola zranená a dvoch detí, všetci sú mimo ohrozenia života," uviedol minister. Mikulec doplnil, že zatiaľ čo jedného policajta, ktorý bol pri zákroku zranený, operujú, tak s druhým sa už rozprával na nemocničnej izbe.

Pripustil však, že ho možno budú tiež operovať. „Je to profesionál, príslušník obvodného oddelenia Martin-východ a vykonával služobný zákrok tak, ako bol vycvičený. Ja som videl ten zákrok na kamerovom systéme a musím povedať, že naozaj išlo o priame ohrozenie života toho policajta," uviedol Mikulec.

TIP: Politici reagujú na ohavný útok vo Vrútkach

Minister dodal, že podľa toho čo videl, útočník ohrozoval oboch policajtov. „Zákrok bol naozaj opodstatnený a myslím, že bol vykonaný tak, ako povedal aj policajný prezident, v súlade s taktikou, na ktorú sú policajti pripravovaní," poznamenal.

Mikulec oceňuje, že policajti zachovali chladnú hlavu, pretože podľa toho čo videl, to nebola jednoduchá situácia. Minister tiež vylúčil, že by ich útočník počas zákroku zranil. Podľa informácií policajného prezidenta Milana Lučanského boli policajti zranení odrazenými guľkami.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce