12. 06. 2020 11:24 | MARTIN/tvnoviny.sk

Tu sú detaily o zraneniach, ktoré utrpeli na škole vo Vrútkach učitelia a deti

Zdravotný stav všetkých je stabilizovaný.

Škola vo Vrútkach, kde zaútočil neznámy muž.
Škola vo Vrútkach, kde zaútočil neznámy muž. Foto: facebook.com/Polícia Slovenskej republiky
Útok vo Vrútkach.
Polícia zasahuje vo Vrútkach po útoku na škole.
Polícia po útoku v škole vo Vrútkach.

Zdratovný stav pacientov, ktorých poranil vo štvrtok (11. 6.) útočník v Spojenej škole vo Vrútkach, je stabilizovaný. Potvrdila to hovorkyňa martinskej univerzitnej nemocnice Katarína Kapustová.

Učiteľka, ktorú bývalý žiak Ivan (†22) bodol do hrudníka a brucha, má za sebou náročnú operáciu. Je hospitalizovaná na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny UNM.

V nemocnici ležia aj dvaja žiaci, ktorých majú za sebou tiež náročné operácie. Dievčatko leží na JIS-ke Kliniky detí a dorastu UNM a pri útoku jej nožom poranil hrudník. Horšie po útoku bol na tom jej spolužiak, ktorému nožom poranili hrudník i brucho. Chlapec leží na Klinike detskej anesteziológie a intenzívnej medicíny UNM.

Prečítajte si aj: Ivanovi (†22) sa posmievali pre rázštep pery

V nemocnici je ešte druhý zasahujúci policajt, má strelné poranenie nôh a je hospitalizovaný na traumatologickom oddelení.

Pri incidente na škole vo Vrútkach zomreli dvaja ľudia. Bývalý žiak dobodal zástupcu riaditeľky Jaroslava Budzu, ktorý zraneniam podľahol na mieste nešťastia. Nožom napadol aj školníka, ako aj spomínanú učiteľku a dvoch žiakov. Z miesta činu sa pokúsil utiecť, no policajti ho zastavili. Použili pri tom zbraň a mladíka zastrelili. Muž bol v podmienke pre vyhráženia sa a pred útokom odišiel z práce.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce