14. 06. 2020 17:40 , článok bol aktualizovaný 14. 06. 2020 19:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

VIDEO: Takto policajti zneškodnili útočníka z Vrútok. Guľky lietali krížom-krážom

Ako hodnotí policajný zásah bývalý vyšetrovateľ Matej Snopko, si môžete pozrieť vo videu.

Páchateľ zneškodnený.
Páchateľ zneškodnený. Foto: TV Markíza

Televízia Markíza má záznam z priemyselnej kamery z miesta, na ktorom policajti zneškodnili 22-ročného Ivana, ktorý s nožom útočil v škole. Dobodal učiteľku a dve deti a usmrtil aj zástupcu riaditeľa, ktorý im prišiel na pomoc.

Ako vidno zo záberov, išlo o veľmi vyhrotenú situáciu a guľky lietali po celej ulici.

Na ulici vo Vrútkach predpoludním kráčali po chodníku ženy s deťmi. Začuli krik, a tak inštinktívne pritiahli deti k sebe a snažili sa dostať do bezpečia.

Spoza auta zrazu vybiehajú dvaja policajti a muž, ktorého prenasledujú. Na rohu, v smere úteku, sa objaví ďalšie malé dieťa, ktoré zrejme otec stiahne na poslednú chvíľu.

Na zázname vidno, ako policajt mieri na nohy útočníka a strieľa, no mladík uteká smerom k druhému policajtovi, a tak streľba v neprehľadnej situácii pokračuje.

K zemi padá aj jeden z policajtov, ktorého pravdepodobne zasiahla odrazená guľka. Ďalší z policajtov má taktiež zranenú nohu aj ruku.

Krívajúc odbieha, aby privolal pomoc a o chvíľu sa vracia a vidieť, ako v ruke drží telefón.

Vzápätí prichádzajú na miesto ďalší, ktorí útočníka zrejme tiež prenasledovali. Mladík mal po celý čas v ruke nôž, keď už leží na zemi, jeden z policajtov ho odkopne z dosahu. 

Ako hodnotí policajný zásah bývalý vyšetrovateľ Matej Snopko, si môžete pozrieť vo videu.

Video nie je vhodné pre slabšie povahy!

 


VIAC Z Domáce