15. 06. 2020 09:47 , článok bol aktualizovaný 15. 06. 2020 15:58 | ŽILINA/TV Markíza

Vyše 90-ročný muž zbil ďalšieho pacienta (†86) stojanom na infúzie. Už sú známe výsledky pitvy

Útočník bol po incidente dezorientovaný a nič si nepamätal.

Tragédia v žilinskej nemocnici
Tragédia v žilinskej nemocnici Foto: TV Markíza

Tragédia v nemocnici. 92-ročný pacient napadol 86-ročného spolupacienta. Do tváre ho udieral stojanom na infúzie. Napadnutý muž bol ťažko chorý a o niekoľko hodín zomrel.

V nemocnici už bolo po večeri. Na internom oddelení zrazu vstal z postele 92-ročný muž a zaútočil na ležiaceho starca, ktorý bol v tom čase podľa našich zistení v komatóznom stave.

„Z doposiaľ nezistených dôvodov udrel infúznym košíkom svojho spolupacienta na izbe a spôsobil mu poranenie tváre a zlomeninu nosa," uviedla hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Lenka Záteková.

Stojan na infúziu (Ilustračná fotka)
Stojan na infúziu (Ilustračná fotka) Foto: TV Markíza
 

Do izby v tej chvíli vošiel nemocničný kňaz, ktorý keď zbadal čo sa deje, zobral veci do svojich rúk. Muža spacifikoval a privolal personál. Napadnutý muž však zomrel o niekoľko hodín. Prípad už prevzala polícia, ktorá čakala na výsledky pitvy.

"Smrť 86-ročného kriticky chorého paliatívneho pacienta na internom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline nezapríčinila iná osoba," uviedla žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Útočiaci starý muž ležal v nemocnici dlhšie a nikdy sa neprejavil nijako agresívne.

„Mrzí nás, že došlo k takejto situácii na našom oddelení a aj takto si dovoľujeme vyjadriť úprimnú sústrasť," uviedla Záteková

Podľa nemocnice nič nenasvedčovalo vzniku takejto nepredvídateľnej situácie. Navyše útočník bol po incidente dezorientovaný a nič si nepamätal.

Viac v reportáži Mariána Lechana.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce