16. 06. 2020 13:46 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Vladimíra Marcinková zo Za ľudí: Bolo by nebezpečné, ak by sme neboli vo vláde

Poslankyňa prezradila, kto by bol najlepším predsedom strany Za ľudí.

Vladimíra Marcinková.
Vladimíra Marcinková. Foto: TVNOVINY.sk /Martin Lachkovič

Redaktorka Televíznych novín Gabika Kajtárová sa rozprávala s poslankyňou zo strany Za ľudí Vladimírou Marcinkovou. Okrem politickej budúcnosti kiskovcov, diskutovali aj o tom, ako plánuje poslankyňa skĺbiť materstvo s prácou a či si vie predstaviť kojiť priamo v sále národnej rady.

Marcinková v live streame uviedla, že Andrej Kiska je podľa nej stále najlepším možným lídrom strany Za ľudí a dúfa, že sa rozhodne v politike ostať. Je rada, že strana nakoniec po váhaní vstúpila do koalície. "Ak by sme neboli v tejto vláde, tak by to bolo nebezpečné. Sme vyrovnávajúci prvok. V homogénnych debatách prinášame iný pohľad na vec," povedala poslankyňa.

Dodala, že Za ľudí nie je strana, ktorá dosiahne 20 percent, pretože sa to darí len stranám, ktoré pracujú s emóciami a vyberajú si témy, na ktorých si dokážu robiť dobrú kampaň. Takýto štýl politiky odmieta.

Čítajte tiež: Marcinková: Do NR SR sa chcem po pôrode vrátiť. Nebojím sa, že zažijem to, čo Lucia Nicholsonová

Stojí si za rozhodnutím nevstúpiť do koalície s Progresívnym Slovenskom a stranou Spolu. Podľa Marcinkovej by sa tak antikampaň zamerala na jeden subjekt a ťažšie by sa jej bránili. Považuje za úspech, že sa do parlamentu dostali aspoň oni, hoci so slabým výsledkom.

Poslankyňa, ktorá je na sociálnej sieti Instagram mimoriadne aktívna však hovorí, že jej život nie je taký dokonalý, ako to vyzerá na fotografiách. Redaktorke Gabike Kajtárovej sa zdôverila aj s tým, že si prešla syndrómom vyhorenia, ktorý vyústil až k hospitalizácii v nemocnici.

Celý rozhovor si môžete pozrieť v tomto videu

 


VIAC Z Domáce